1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Срібне» джерело є у Тур’я-Реметі на Перечинщині (ФОТО)

26.02.2020 20:19 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

За словами місцевих, природний скарбник розташувався в урочищі «Скала» і має чудодійний лікувальний ефект.

Про це місце наразі мало відомо сучасній молоді та туристам, хоч і знаходиться воно таки чи не в одній із популярних локацій у населеному пункті, де із року у рік, «чи не вся ремета охоче купається» у місцевій Тур’ї.

Саме так і наголошують у місцевій глибинці, коли мова про «Скалу», де є найбільший рівень води у гарячу пору. Однак, людям старшого покоління «срібна» вода була у нагоді не лише для вживання її у повсякденний раціон, бо ж застосовували і в лікуванні хвороб очей.

У джерельній воді, що у населеному пункті, є багато мікроелементів та іони срібла. Місцеві експериментували із нею багато разів у лікувальних цілях і переконувались у її ефекті.

За словами одного із батьків, пана Віктора, із глибинки, у свій час тією водою вони вилікували очі своєму сину від ячмінної хвороби. Не заперечує ефекту цієї води і місцевий еколог Орися Данканич.

- Пам’ятаю ще із малку, що старші люди все казали треба мити очі цією водою, - не будуть боліти. А ще ця вода потрапляє до кранів мешканців усієї вулиці. Я майже виросла на цій воді, та й уся моя родина, - розповіла пані Орися.

- Це джерело дійсно лікує. Дуже добре лікує очі. Моя бабка розказувала нам про цілющу воду біля «Скали». Воно розташоване, як іти на Тернаву під Магуричею, – ділиться інформацією Віктор Мінькович.

- Студник вимуруваний приблизно як у Сімері, із протічною водою. Років 10 тому я ще воду пив із нього, - зізнається пан Владислав. – Трохи вище студника, метрів 10-15, був великий зелений дуб, - наголосив реметянин.

Нагадаємо, у шпиталізованих в Ужгороді туристів коронавірусу не виявлено (ВІДЕО)

Читайте на ГК:На Перечинщині продовжили дистанційне навчання
Читайте на ГК:«Дистанційне продовжили»: в ОТГ на Перечинщині повідомили щодо ситуації в освітньому закладі
Читайте на ГК:На Перечинщині відновлюють навчання в молодших класах шкіл і дитсадках після "дистанційки"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...