1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Похованням угорців часів Другої Світової війни у Тур’я-Реметі на Перечинщині зацікавились у Закарпатському музеї жертв сталінських репресій (ФОТО)

807
Суспільство Новини Перечина

У цьому селі на Перечинщині і по сьогодні збереглася могила невідомому солдату – угорцю.

Похованням угорців часів Другої Світової війни у Тур’я-Реметі на Перечинщині зацікавились у Закарпатському музеї жертв сталінських репресій (ФОТО)

Дійти до місцини вкрай важко, бо розташовано ту могилу майже під лісом, далеко від центру. А більшість реметян і взагалі не володіють інформацією щодо її розташування.Одинока могила розташована в урочищі «Горбки». Та, на жаль, крім залізного хреста на місці поховання, детальних відомостей про солдата не має. Місцеві розповідають, що поховали угорського солдата на цьому місці ще за часів Другої Світової війни. Та коли його знайшли убитим, кажуть, не було на ньому ні одягу, ні документів поряд ніяких, – солдата обікрали.

–Жодних відомостей про могилу на разі так і не вдалося довідатись від місцевих та чи є десь родичі, похованого тут солдата, – каже Марія Скубенич, яка із донькою тривалий час упорядковують ту місцину.

–20 років доглядаємо за цією могилою, садимо квіти, запалюємо свічку на День Пам’яті померлих. А от недавно поміняли хрест на новий, бо той уже розсипався, – додає жінка.

За свідченням очевидців, на околицях села є й інші поховання угорців часів Другої Світової війни. Саме цим і зацікавився директор Закарпатського музею жертв Сталінських репресій, історик-дослідник, екскурсовод Янош Мешко. На разі, пан Янош займається розслідуванням історичних відомостей щодо перепоховання у Тур’я-Реметі останків угорського солдата Гунька Динеша (Gunykó Dénes),1912 р.н., який загинув у 1944 році в околицях Тур’я-Ремети.

За словами пана Яноша, подібні розслідування, зокрема у глибинці, дадуть змогу не лише отримати інформацію про той чи інший воєнний період на Закарпатті, а й розвинути військовий туризм.

Нагадаємо,На Виноградівщині триває впровадження спільного українсько-угорського інфраструктурного проєкту SAFETISZA (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber