1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Один з видів є зниклим»: урочище на Перечинщині – у полоні дроку іспанського (ФОТО)

11.06.2021 16:09 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Урочище "Горбки" на Перечинщині полонив дрік іспанський – багаторічна рослина роду бобових. Є єдиним видом квіткових рослин у роді «іспанський дрок» (Spartium).

У країнах Західної Європи цей чагарник із жовтим цвітом зустрічається украй рідко. Не часто його можна побачити й на Закарпатті.

До слова, один із видів цього роду, внесеним до Червоної книги України, а саме дрік голонасінний, вважається зниклим на території області.

В Україні був відомий зі скельних відслонень гори Піп Іван Мармароський та Берлебашка (Мармароський заповідний масив).

Українські гербарні зразки цього виду відсутні. Дрік іспанський (мітлистий) є надзвичайно красивим та водночас отруйним декоративним кущем. Виростає від 2 до 3 метрів заввишки. Плоди від 5 до 10 сантиметрів. Поширений у країнах Західної Азії, Південній Єворопі та на Кавказі.

Трапляється на берегах річок та узбіччях, у вологих ярах та поблизу населених пунктів. Цей чагарник є популярним в озеленні скверів та парків, ландшафтному дизайні. Хороший медонос. В Середземномор’ї довгі міцні стебла рослини використовують для отримання міцного волокна, із якого в Іспанії і суміжних країнах виготовляють грубі тканини, рибальські сіті, канати й мотузки.

У Тур’я-Реметі на Перечинщині, окрім «Горбків», де наразі квітують і рідкісні орхідеї, занесені до Червоної Книги, дрік іспанський ще можна зустріти поряд із лісом в урочищі «Полунця». Тут чагарник облюбував територію поміж ялин та ароматного ялівцю.

Що стосується орхідей на території згаданого урочища, то у порівнянні із попереднім роком, тут їх було врази більше.

За словами екологів, зникнення багатьох видів рослин тісно пов’язане із забрудненням довколишнього середовища та спалюванням сухостою. Не один раз у цьому урочищі підпалювали траву, а кожного року місцева молодь тут спалює шини, слідуючи мовляв «християнській традиції».

Читайте на ГК:Дорогою до туристичних Лумшор на Закарпатті зустрічають "не мальовничі" гори непотребу, - Соцмережі (ФОТО)
Читайте на ГК:Полуниця вже достигає на Перечинщині: урожай під загрозою (ФОТО)
Читайте на ГК:Увага, розшук: на Закарпатті зникла жінка з психічними розладами (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...