1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Виноградівщині відбувся українсько-угорський мистецький табір (ВІДЕО)

12.07.2022 21:33 Культура

Спільний мистецький табір відбувся у селі Пийтерфолво.

Спільний мистецький табір відбувся у селі Пийтерфолво.

«Пензлем за мир» – під такою назвою відбувся мистецький табір у селі Пийтерфолво, організатором якого було «Товариство мистецтва та культури Карпатського регіону».

Метою організації з п’ятнадцятирічною історією та центром в угорскому місті Ніредьгаза з самого початку було сприяння співпраці митців прикордонних регіонів України та Угорщини.

"15 років тому ми вважали за потрібне зблизити Українських та Угорських митців. Серед нас багато любителів різних видів мистецтва,  я сам пишу та фотографую. Ми планували, що проведемо ювілейну виставку у Будапешті та організуємо мистецький табір у нас в Угорщині в нашому мистецькому будинку, але 24 лютого сталося це лихо, Росія напала на Україну... Тоді ми подумали, що на цю вкрай сумну подію ми відреагуємо мовою мистецтва, так ми вирішили назвати виставку у Будапешті «Мистецтвом за мир». Вона відбулася кілька тижнів тому і мала великий успіх. А назва цього мистецького табору - «Пензлем за мир» ", - розповів Ласло Орі, голова товариства мистецтва та культури Карпатського регіону.

Як відомо, Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна і у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. Наразі за підтримки Уряду Угорщини в гімназії йде будівництво.

Нагадаємо: Українці в Угорщині: Уряд спрощує отримання соцзабезпечення для українців

Читайте на ГК:“Вбіг схвильований чоловік зі словами…”: що трапилося на Виноградівщині після півночі? (ФОТО)
Читайте на ГК:Сучасне мистецтво процвітає: у Виноградові відкрили першу персональну вставку юної художниці (ФОТО)
Читайте на ГК:Вулична бійка переросла у стрілянину: подробиці конфлікту на Закарпатті (ФОТО)