1. Головна
  2. >
  3. Культура

Трансільванське диво, що має таємничу історію і рідкісне походження: у Закарпаття з'явилась нова туристична родзинка (ФОТО)

1044
Культура Закарпаття

До Дня міста у Мукачеві створили нову туристичну родзинку.

Трансільванське диво, що має таємничу історію і рідкісне походження: у Закарпаття з'явилась нова туристична родзинка (ФОТО)

Це ще одна цікавинка та фотозона для гостей і туристів з'явилася на Закарпатті. Цього разу у Мукачеві. Тут до Дня міста встановили скульптуру чини трансільванської, яка росте тільки у межах міста Мукачева. Автор - скульптор Роман Мурник, меценат -  Михайло Кіш. Скульптурна композиція «Чина трансільванська» встановлена на відкритій терасі ресторації “Daily”, в комплексі «Щодня».

До речі, робота покрита спеціальною флуорісцентною фарбою, яка створює вночі унікальний фото-ефект. 2024 рік оголошено - Роком квіткового туризму, до чого і приурочено встановлення цієї композиції.

В Закарпатті встановлено скульптурні зображення трьом унікальним рослинам  - шишкар Ваґнера (Phyteuma vagnerі) в місті Хуст на честь Людвіга Вагнера та  в місті Мукачево руслиця мокрична (Elatine alsinastrum) на честь Антонія Маргіттая і чина трансильванська(Lathyrus transsylvanicus), яка росте лише в межах міста Мукачево.Довідка: 
Чина трансильванська(Lathyrus transsylvanicus,) — зникаючий вид квіткових рослин. Включена до «Червоного списку рослин Карпат». 
В Україні росте у тінистих лісах, чагарниках – лише в Закарпатті (поблизу м. Мукачево). Популяція на горі Ловачка площею близько 4 га представлена кількома мікрозонами. Стан популяції на горі Чернеча невідомий. 
Охороняють у заказнику місцевого значення «Гора Ловачка».

Читайте також: У Закарпатській області сьогодні діють графіки погодинних відключень: кого торкнеться?

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber