1. Головна
  2. >
  3. Культура

Знайдена загадкова гробниця: вчені розкривають таємницю серця османського султана Сулеймана I Пишного

359
Культура Угорщина

Гробниця з серцем Сулеймана I виявлена поблизу міста Сігетвар в Угорщині

Знайдена загадкова гробниця: вчені розкривають таємницю серця османського султана Сулеймана I Пишного

Гробниця з серцем османського султана Сулеймана I Пишного, яку вчені давно шукали, розташовується неподалік від міста Сігетвар на півдні Угорщини, пише Успіх in UA.

Про це заявив професор Норберт Пап з університету міста Печ (Угорщина), який проводив пошуки гробниці.

Сулейман I помер в 1566 році під час облоги Сігетварa. Його тіло було перевезено в Стамбул і поховано в мавзолеї. Проте серце турецького правителя і чоловіка українки Анастасії Лісовської, відомої як Роксолана, так і залишилося в Угорщині, повідомляє istpravda.com.ua.

Вчені давно шукають місце його поховання. Правління завойовника і реформатора Сулеймана (1494-1566) було “золотим віком” Османської імперії.

“Наразі все вказує на те, що ця будівля могла служити гробницею Сулеймана, – зазначив Пап. – Однак, щоб визначити це зі 100-відсотковою точністю, будуть потрібні розкопки і дослідження сусідніх будівель”, – говорить Пап.

Розкопкам передувала робота в архівах, в ході якої вчені шукали натяки на точне місце розташування гробниці. Дослідження місцевості, на якій зупинили вибір Пап і його колеги, виявило сліди кількох будівель. Одна з них була точно зорієнтована на Мекку. Ця місцевість підійшла під опис оттоманського поселення Турбек, заснованого в 1570-х роках на місці поховання серця Сулеймана. Воно служило місцем паломництва, поки не було зруйновано в 1680-х, після величезної перемоги над Османською імперією під Віднем.

У ході розкопок, які проводилися в жовтні і листопаді, вчені виявили прямокутну будівлю. Всередині – центральна кімната розміром приблизно 8 на 8 метрів. Гробниця була розграбована. Деякі декоративні елементи залишилися недоторканими. Вони схожі на ті, що можна побачити в мавзолеї Сулеймана Пишного в Стамбулі.


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber