1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Українці в Угорщині: Уряд спрощує отримання соцзабезпечення для українців

11.07.2022 21:57 Без кордонів Актуально

Спрощення діятиме під час дії надзвичайного стану.

Спрощення діятиме під час дії надзвичайного стану.

Уряд Угорщини спрощує отримання соціального забезпечення для громадян України під час дії надзвичайного стану, повідомляє Magyar Közlöny (Угорський вісник).

Згідно з постановою опублікованою з підписом прем’єр міністра Віктора Орбана, місце перебування після прибуття має розглядатися, як місце проживання для українських біженців, які теж мають право на лікарняні.

Постанова набуває чинності наступного після оприлюднення в офіційному виданні дня, тобто з 9 липня. Дія документа триватиме до кінця надзвичайного стану в Угорщині введеного Урядом у зв’язку з війною в Україні.

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна і у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. Наразі за підтримки Уряду Угорщини в гімназії йде будівництво.

Нагадаємо: «Подякував за прийом єврейських біженців»: Єврейська громада України висловила вдячність Угорщині (ВІДЕО) 

Читайте на ГК:Скандал з пострілами у Виноградові: про інцидент з ромами біля ТЦК  заговорили в Угорщині (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Українець став жертвою смертельної різанини в Угорщині
Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)