1. Новини Закарпаття
  2. >

Розкрито таємницю відомої еротичної картини

13.10.2018 23:17 Культура

Мистецтвознавці розгадали особу жінки, зображеної на картині Гюстава Курбе "Походження світу", що понад сто років не виставлялася на показ через еротичний зміст.

Мистецтвознавці розгадали особу жінки, зображеної на картині Гюстава Курбе

На думку вчених, натурницею для живописця стала французька балерина Констанс Кеньо — коханка османського дипломата, який і замовив художнику картину для особистої колекції.

Багато років існувала думка, що на картині зображена коханка самого Курбе, ірландка Джоанна Гіффернан. Як пише BBC Україна, вона паралельно була дівчиною його учня, американського художника Джеймса Вістлера.

"Але довгі роки експерти сумнівалися, що голе тіло й геніталії на картині "Походження світу" належать саме Гіффернан, оскільки волосся на картині темне, а ірландка була рудою", — зазначили у виданні.

Про те, що натурницею була саме Кеньо, свідчать одразу декілька джерел. Дані про це були знайдені в листах письменників Олександра Дюми і Жорж Санд. Також про це заявляв французький історик Клод Шопп.

Зазначимо, що картина довгий час була під забороною через надмірний еротизм, а соцмережі навіть блокували сторінки користувачів, які її публікували. Витвір нині у музеї Орсе (Франція), а до нього приставлено охоронця, покликанного запобігати бурній реакції глядачів.

Нагадаємо, що закарпатський художник презентував абстрактну виставку “Срібна земля”.

Читайте на ГК:Фото дня: моделі-близнюки, Батьківщина-мати з ЛГБТ-прапором, хмара у формі гриба та Йода (ФОТО)
Читайте на ГК:В Чехії зняли ряд заборон: що саме відмінили
Читайте на ГК:Заробітчан заарештували, а мікроавтобус конфіскували: в Німеччині затримали вісьмох українців
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська