1. Головна
  2. >
  3. Культура

Церковне свято 13 травня: про які заборони не варто забувати

336
Культура Україна

Яке церковне свято відзначають 13 травня за новим і старим стилем, заборони дня.

Церковне свято 13 травня: про які заборони не варто забувати

13 травня за новим стилем (або 26 травня за старим) православні віряни вшановують день перенесення мощей преподобного Макарія, архімандрида Канівського. Цей день відзначається різними традиціями, прикметами і заборонами.

Про деталі розказав unian.ua

Макарій Канівський і Овруцький був видатним українським православним релігійним діячем, який обіймав посаду архімандрита в Пінську, Овручі та Переяславі.

Він народився в місті Овруч (тепер Житомирська область) на початку XVII століття в знатній родині, яка, за деякими даними, належала до роду Токаревських або Торських. У віці 25 років він прийняв чернецтво в монастирі Успіння Пресвятої Богородиці в Овручі під ім’ям Макарія. Пізніше його відправили до Куп’ятицького Пінського монастиря, де він заслужив славу своїм подвижницьким і доброчесним життям. Незабаром його висвятили в ієродиякони, а потім - в ієромонахи.

Макарій був настоятелем Кам’янецького Воскресенського монастиря (Гродненська область) і Куп’ятицького Пінського монастиря. У 1660 році, будучи в сані архімандрита, він був призначений настоятелем Овруцького монастиря. Коли монастир було розграбовано поляками, його призначили настоятелем Канівського монастиря. Там він здобув славу своїми чудесами та благодатним даром прозріння, і багато людей приходили до нього за духовною порадою і зціленням.

Церковне свято 13 травня за старим стилем - день пам'яті апостола Якова, брата святого Іоанна Богослова.

Що можна робити 13 травня

Святому Макарію Канівському моляться про зміцнення віри, ухвалення вірного рішення, а також просять зцілення від хвороб, фізичних і духовних, заступництва, миру і злагоди.

Народні прикмети радять цього дня навести лад у домі та позбутися непотрібних речей. Сьогодні наші предки збирали цілющі трави.

Що не можна робити 13 травня

Цього дня не можна лаятися і скандалити, бажати комусь зла.

Народні прикмети не радять сьогодні позичати речі і гроші - разом із ними віддаси своє благополуччя, і лити сльози - будеш плакати цілий рік.

Читайте також: Спалах "лісного урожаю" на Закарпатті: весняний феномен облетів мережу 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber