1. Головна
  2. >
  3. Культура

Сходження «благодатного вогню» у 2024 році: де та коли дивитися сакральну церемонію

1995

Щороку віряни запалюють тисячі свічок від вогню, винесеного з каплиці Гробу Господня в Єрусалимі.

Сходження «благодатного вогню» у 2024 році: де та коли дивитися сакральну церемонію

Благодатний вогонь символізує присутність Бога і його милосердя до простих смертних. Його сходження відбувається під суворим контролем, пише “Апостроф”.

Диво можна побачити тільки за православним календарем у Велику суботу, цьогоріч ця дата – 4 травня. В цей день в єрусалимському Храмі Воскресіння проходитиме щорічна церемонія винесення благодатного вогню, яка передує православному Великодню.

Як відбувається церемонія

Напередодні Великої суботи, у єрусалимському храмі спеціально гасять усі свічки, лампадки і кадила. Вранці каплицю, яка зведена над гробом – кувуклію, оглядають делегації всіх християнських церков, а потім запечатують Гроб.

На Благодатний вогонь під храмом чекають 7 християнських конфесій: православна, вірменська, католицька, греко-католицька, коптська, протестантська. Вони повезуть Благодатний вогонь зі Святої Землі додому.

Після того, як Гроб запечатують, розпочинається церковна хода. А Єрусалимський патріарх заходить в кувуклію читаючи молитву. Після сходження Благодатного вогню патріарх запалить і винесе з храму 33 свічки, які символізують кількість років наземного життя Ісуса Христа.

Цікаво, що диво сходження Благодатного вогню відбувається у тому місці, де був похований Ісус Христос. Зараз на цьому місці зведено храм Воскресіння Христова (біля Гробу Господнього),

Коли дивитися трансляцію

Основна церемонія розпочнеться 4 травня о 12:30 за київським часом. Сходження Благодатного вогню можна буде подивитись онлайн у YouTube та соцмережах.

Для того, аби побачити сходження благодатного вогню, до Єрусалиму з’їжджаються багато людей зі всіх куточків світу.

Нижче посилання на пряму трансляцію священної події:

Під час церемонії патріарх Єрусалимський роздягається, стоячи перед Гробом Господнім, що демонструє відсутність у нього сірників або запальнички. Після чого разом із вірменським архімандритом, також роздягненим до підрясника, входить всередину. Там вони чекають на появу «благодатного вогню», запалюють від нього свічки і передають їх вірянам. Потім починається хресний хід вірменського православного духівництва й вірян, паралельно появу вогню відзначають коптські й сирійські православні громади Єрусалима.

Священники запевнили, що вогонь у Єрусалимі сходиться для того, аби люди "запалювалися вірою". Вважається, якщо вогонь не зійде, це свідчитиме про наближення кінця світу.

Читайте також: “Деруть хто скільки може”: оприлюднено подекуди захмарні ціни на паску до Великодня

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber