1. Новини Закарпаття
  2. >

Оплата комуналки “по-новому”: українцям доведеться обзавестися девайсами і "подружитися" з інтернетом

07.04.2024 22:09 Бізнес Актуально

В Україні планують змінити систему оплати комунальних послуг.

В Україні планують змінити систему оплати комунальних послуг.

В Україні вже, ймовірно, незабаром зміниться система оплати комуналки. Вона здійснюватиметься тільки в електронному форматі, від паперових платіжок відмовляться. Тож усім українцям, які ще не володіють онлайн-технологіями, доведеться обзавестися девайсами і "подружитися" з інтернетом, пише Today.ua.

Про можливий швидкий перехід виключно на електронний формат оплати комуналки розповіли в Комунальному концерні "Центр комунального сервісу".

Там повідомляють, що побутових споживачів переводитимуть на розрахунки за комуналку виключно у форматі онлайн. При цьому в інформації зазначають, що електронні платіжки нічим не відрізняються від паперових. Вони мають однакову юридичну силу.

"Наголошуємо, що електронний рахунок для оплати житлово-комунальних послуг має таку саму юридичну силу, як паперовий, адже електронний формат — це ідентична версія паперового рахунка-повідомлення", - йдеться в повідомленні.

При цьому людям не потрібно буде вистоювати черги в касах, щоб розплатитися за комуналку готівкою. Усі розрахунки можна буде провести онлайн або з дому, або з будь-якого іншого місця.

З пенсіонерами можуть бути проблеми

На жаль, не у всіх пенсіонерів є вдома комп'ютер з інтернетом і далеко не у всіх є смартфони. Багато хто користується стареньким кнопковим "бабофоном" виключно для підтримки зв'язку із рідними.

Причини можуть бути різні. Найпростіша і найнеприємніша - відсутність грошей на купівлю смартфона (комп'ютера, ноутбука). І, крім того, відсутність грошей на щомісячну оплату інтернету. На мінімальну пенсію, яка не дотягує і до 3 тисяч, особливо не розженешся. Однак наша влада взяла курс на тотальну діджиталізацію держави, і їй ніколи обтяжувати себе роздумами про такі "дрібниці".

До того ж, пенсіонер від пенсіонера відрізняється. Наприклад, 60-річні "молодики", які нещодавно поповнили лави підопічних Пенсійного фонду, майже поголовно володіють комп'ютерною грамотністю, чого не скажеш про 80-ти чи 90-річних пенсіонерів зі стажем. Серед них тих, хто на "ти" із цифровими технологіями, значно менше.

Утім, як би там не було, а від паперових платіжок відмовлятимуться. А це означає, що всім пенсіонерам доведеться або терміново освоювати онлайн-технології, або шукати просунутого молодого родича (сусіда), який проводитиме всі платежі від їхнього імені.

Читайте також: “Недовго залишилося чекати на підвищення тарифів”: попри воєнний стан це вимога МВФ

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська