1. Новини Закарпаття
  2. >

Скоро і воздух буде платний?: Мінфін пропонує запровадити акциз на газовану воду

04.03.2024 21:28 Бізнес Актуально

Таку пропозицію обґрунтовують тим, що такий крок збільшить надходження до бюджету країни на 44,2 млрд грн.

Таку пропозицію обґрунтовують тим, що такий крок збільшить надходження до бюджету країни на 44,2 млрд грн.

Про це йдеться у відповіді міністерства на запит Інтерфакс-Україна.

У відомстві зазначили, що зміни у сплаті військового збору стосуватимуться юридичних осіб - платників податку на прибуток підприємств і платників єдиного податку третьої та четвертої груп, а також фізичних осіб-підприємців - платників єдиного податку першої, другої, третьої та четвертої груп.

Крім того, додатковий військовий збір, як передбачається, торкнеться покупців банківських металів у банків і легкових автомобілів, що підлягають першій державній реєстрації в Україні, продавців нерухомості, роздрібних продавців ювелірними виробами із золота, платини й дорогоцінного каміння, а також операторів стільникового зв'язку, що надають будь-які послуги мобільного зв'язку.

"Пропозиції також передбачають приведення акцизного податку на пальне у відповідність до мінімальних стандартів ЄС, запровадження акцизного податку на води, включно з мінеральними й газованими, з додаванням цукру або інших підсолоджувальних чи ароматичних речовин, і розширення переліку підакцизних товарів через оподаткування акцизним податком рослин роду коноплі", - поінформували у Мінфіні.

Очікується, що до кінця першого кварталу 2024 року відповідні законопроєкти буде подано на розгляд Кабінету Міністрів і парламенту.

Читайте також: Можуть “віджати” житло: репресивні заходи держави щодо боржників за комуналку

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська