Влада вжила жорстких заходів до погашення комунальних боргів.

В Україні взялися за комунальних боржників. Через непогашений борг можуть, у кращому разі, заблокувати комунальну послугу. У гіршому — борги можуть стати причиною вилучення майна, блокування банківських рахунків і навіть виселення із житла, пише OBOZ.UA.
Про те, які репресивні заходи держава застосовуватиме до комунальних боржників читайте далі у статті.
Через наявність комунального боргу в боржника можуть:
- заарештувати нерухоме майно;
- забрати на штрафмайданчик автомобіль;
- заблокувати всі банківські рахунки — до повного списання коштів за погашення боргу.
До речі, заблокувати можуть навіть пенсійну карту, якщо інших рахунків у боржника немає. З пенсійної картки дозволяється списувати до 50% надходжень. Але при цьому є умова: після списання на картці щомісяця має залишатися сума, яка не менша за прожитковий мінімум.
Крім того, відомості про комунальні борги передаються до бюро кредитних історій, що може надалі перешкодити боржнику взяти кредит.
Через великий борг можна позбутися дороговартісного майна або навіть єдиного житла
У разі великого боргу за комуналку постачальник послуг має право звернутися до суду про стягнення боргів. А вже за рішенням суду у вас можуть відібрати навіть дах над головою.
До вилучення житла можуть вдатися, якщо ваш сумарний борг перевищує 20 розмірів мінімальної зарплати. На сьогодні це 142 тис. грн. Звичайно, насамперед заблокують банківські рахунки і спробують забрати борг звідти. Та якщо ви на це небагаті, то тоді спробують "віджати" щось із рухомого майна.
Проте, якщо у вас немає дороговартісного автомобіля, коштовних живописних полотен або дорогого антикваріату, то в рахунок сплати боргу йде нерухомість. Земельна ділянка - якщо вона є. А якщо її немає, і навіть немає ще однієї квартири про запас, тоді можуть вилучити і єдине житло. Звісно, це крайній захід, проте прецеденти вже є.
При цьому, якщо в житлі прописана неповнолітня дитина або інвалід, то сім'ю не можуть виселити без дозволу органів опіки чи піклування. Однак вони такий дозвіл можуть дати. І тоді боржники залишаться не лише без даху над головою, але й без дитини, яку можуть вилучити з сім'ї та відправити в інтернат.
Щоб не дійшло до таких крайнощів, краще все ж таки погасити борг. А якщо це відразу зробити неможливо, то потрібно укласти з постачальниками послуг договори про реструктуризацію комунальних боргів.
Читайте також: Чи можна знизити оплату до 1,32 грн за кіловат?: українцям дали поради, як із березня менше платити за електроенергію
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- Вперше з початку повномасштабного вторгнення Путін звернувся до Зеленського. Що пропонує диктатор і яка реакція українського лідера?
- Вогонь забрав 400 душ: моторошна пожежа на Закарпатті трапилася після півночі
- Закарпаття: Від 3 до 10 тисяч гривень на день народження – хто отримає виплату у 2025 році
- Мобілізація по-новому: з 1 травня діють важливі нововведення для чоловіків
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

Вибухнув лімузин Путіна: в Кремлі царює паніка (ВІ...
Інформацію про вибух автівки імовірно з ...
29.03.2025 21:48 36516 0 Влада

На це очікували тисячі закарпатців: що запустять у...
Унікальний проєкт запрацює вже із першог...
31.03.2025 20:34 31354 0 Влада

«Будапешт готується до приєднання деяких районів З...
Чергова спроба посіяти розбрат та хаос, ...
31.03.2025 22:38 154581 0 Суспільство

Будуть ловити жорсткіше, "притиснуть" усіх: мобілі...
Нові норми почали діяти в Україні. Мобіл...
11.04.2025 13:40 21395 0 Суспільство

Повторна мобілізація: коли ТЦК може так вчинити
Звільнені зі Збройних сил України (ЗСУ) ...
12.04.2025 01:31 22236 0 Суспільство

Трамп ставить ультиматум Кремлю: мир в Україні або...
Президент США Дональд Трамп закликав Рос...
13.04.2025 00:38 62379 0 Влада