1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Великі гроші вже ставлять на перемогу України купуючи українські облігації

78
Бізнес Україна

Найбільший керуючий фонд Європи, Amundi (понад $2 трлн під управлінням) ставить на Україну і Аргентину як найперспективніші регіони серед emerging markets.

Великі гроші вже ставлять на перемогу України купуючи українські облігації

Amundi очікує, що Дональд Трамп повернеться до влади, що разом з «шоковою терапією» нового президента Аргентини Хав’єра Мілеї сприятиме тому, щоб окупити ставки інвесторів на доларові облігацій України та Аргентини. Основна інвестиційна теза: правий популізм буде сприяти розвитку країн, що розвиваються, наступного року.

«Ми дуже позитивно ставимося до Аргентини та України», — пише Єрлан Сиздиков, глобальний керівник відділу ринків, що розвиваються в Amundi.
«Це наш найкращий вибір, де ми вважаємо, що все ще є значна цінність, незважаючи на складну війну, що триває в Україні».

Amundi вже вкладає частину своїх 2 трильйонів під управлінням в міжнародні облігації України. Фонд робить ставку на те, що подальший тиск з боку США підштовхне український уряд до переговорів із РФ. Перспектива перемоги Трампа на виборах у США наступного року може зробити таку угоду фактично неминучою.

«Хоча вибори в США відбудуться в листопаді, ринки (і політики) почнуть оцінювати наслідки набагато раніше, що може бути виражено і через тиск для пошуку рішення шляхом переговорів», — пише Сиздиков. «Існує також внутрішній попит на мирні переговори, який буде тільки зростати, і політичному класу доведеться пристосовуватися».

Це ризикована ставка, не в останню чергу тому, що ні Україна, ні РФ не виявляють інтересу до мирних переговорів, а шлях України до членства в ЄС повний перешкод. І є побоювання, що якщо Україна піде на поступки, РФ може на цьому не зупинитися.

«Ми віримо, що наступний рік стане роком, коли ми нарешті побачимо завершення цієї війни», — пише Сиздиков, додавши, що постконфліктна зосередженість на відбудові та членстві в Європейському Союзі буде «однозначно дуже позитивною» для України і її активів.

У серпні 2022 року уряд України заморозив виплати за зовнішнім боргом у розмірі $20 млрд на 24 місяці, і залишається відкритим питання щодо того, як борг буде реструктуризовано, коли ця пауза закінчиться.

Читайте також:  Світла може не бути у найближчий період: закарпатцям слід робити запаси

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber