1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Світла може не бути у найближчий період: закарпатцям слід робити запаси

16.01.2024 09:39 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

В областях України ймовірно застосують відключення світла через погодні умови.

В областях України ймовірно застосують відключення світла через погодні умови.

У результаті значного похолодання по всій Україні зростає рівень споживання електроенергії, а тому українців закликають економити ресурс.

Про це інформують у пресслужбі НЕК "Укренерго".

Істотно високий рівень споживання електроенергії спостерігався 9 січня. В "Укренерго" причинами такої ситуації називають початок робочого тижня, значне посилення похолодання в усіх регіонах. Крім того, триває заживлення споживачів, знеструмлених через негоду. Як зазначають в "Укренерго", у регіонах, де відновлюється електропостачання, фіксується швидкий одномоментний зріст споживання. Це не тільки створює значне додаткове навантаження на електростанції, але й перевантажує мережі передачі та розподілу електроенергії". Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання.

Втім, значне зростання споживання через посилення морозів створює суттєве додаткове навантаження на електростанції, а це може призвести до технологічних порушень. Саме тому в компанії звертаються до українців та закликають у найближчі дні особливо уважно поставитись до використання енергоємних електроприладів протягом всього дня - від 09:00 до 19:00, а також споживати електроенергію ощадливо.

Раніше "Голос Карпат" інформував, що цьогоріч в Україні можуть повторно ввести погодинні блекаути. Жителям областей доведеться буде пробути без електроенергії навіть довше аніж торік в результаті масованих ракетних атак. Водночас, тотальне відключення світла буде загрожувати лише певним областям України 

Водночас, відключення світла можуть відбутись не лише в результаті ворожих наступів, але й погодніх умов. Директор енергетичних програм "Разумков Центру" Володимир Омельченко розповів, що через морози в Україні можуть бути задіяні планові відключення електроенергії. Це він сказав в ефірі телемарафону.

"Безумовно, низький рівень температур - це великий стрес для всієї енергетичної системи України. Треба підкреслити, що українські енергетики в цій ситуації зробили все можливе, щоб підготуватися. Після масштабних минулорічних обстрілів, сфокусованих рашистами на енергетичну систему, деякі з енергетичних блоків знаходяться в аварійному стані", - сказав Омельченко.

Він прогнозує на період похолодання дефіцит потужності від 2 і більше гігават. Але його можна покрити за рахунок імпорту.

"Ми можемо імпортувати достатні обсяги, але все рівно в деякі пікові години у країні може відчуватися непокритий дефіцит. Тому не виключено, що можуть бути задіяні планові відключення. Але вони якщо і будуть задіяні, то це не значить, що вони будуть тотальними. Це будуть вибіркові планові відключення в окремі години пікових навантажень", - пояснює Володимир Омельченко.

Директор енергетичних програм "Разумков Центру" пояснив, що графіки відключень вже існують, вони доведені до кожного обленерго і є на сайтах обленерго.

"Я не думаю. що відключення будуть масштабні — можливо по 2-3 години. Але існнує ймовірність, що вдасться їх уникнути, якщо ми повністю зможемо забезпечити імпорт електричної енергії", - додав Омельченко, передає ТСН.

Наразі в Україні уже розроблені графіки погодинних й аварійних відключень світла на найближчий період, але зараз їх ще не вводять, адже не має потреби у додатковій економії енергоресурсів. На сайті Закарпаттяобленерго також подано графіки погодинних та аварійних відключень споживачів, як раніше інформував наш ресурс.


Нагадаємо, на Закарпатті відключення світла торік розпочали в листопаді.

У січні нового року в районах області й далі тривають відключення в результаті ремонтних робіт на електромережах. Відключають електроенергію на сім годин.


Планові відключення застосовують, починаючи із 9:00 години ранку і до 16:00 години за київським часом.

Нагадаємо, готуючись до тривалих відключень світла, необхідно зробити запаси ліхтариками, павербанками, сірниками й свічками. Також буде добре запастись генераторами.