1. Новини Закарпаття
  2. >

Чи підвищать тариф на газ з 1 січня?: скільки коштуватиме кубометр блакитного палива на початку 2024 року

15.12.2023 23:31 Бізнес Актуально Голос Карпат

Відомо, чи збільшаться суми в платіжках українців за природний газ.

Відомо, чи збільшаться суми в платіжках українців за природний газ.

Українці очікують підвищення комунальних тарифів. Стало відомо, скільки побутові споживачі платитимуть за кубометр у 2024 році.

Влада і постачальники не планують переглядати тарифну політику найближим часом. Вартість комунальних послуг, зокрема газу, залишиться незмінною щонайменше до завершення опалювального сезону. Більшість українців є клієнтами монополіста на ринку – Нафтогазу. Компанія надає блакитне паливо за фіксованою вартістю 7,96 гривні за кубометр.

Відомо, що лише 2% побутових споживачів обслуговують інші постачальники газу. Компанії пропонують громадянам тарифи у межах 9,99 гривні за кубометр.

Кабмін у серпні продовжив дії спеціальних зобов'язань. Компаніям, які гріють воду та надають опалення, пальне надають за зниженою ціною.

98% споживачів газу, який постачає Нафтогаз, повинні передавати показання лічильників щомісяця. Вони приймаються у період з 28-го до 5-го числа. Якщо громадяни не користуються цим паливом, але не бажають відмовлятися від комунальної послуги, їм потрібно просто передавати щомісячно одні й ті самі показники газових лічильників.

Коли можуть зрости тарифи на газ

Регулювання тарифів на комуналку, зокрема на електроенергію та газ скасують у 2025 році. Такий прогноз представили у Нацбанку. Це буде пов'язане із прискоренням адміністративної інфляції до 19%. Очікується, що тарифи не злетять в один момент, а поступово збільшуватимуться. Вразливі категорії населення продовжуватимуть отримувати субсидії.

Читайте також: Яйця, імпортні мандарини та риба: до якого сюрпризу слід готуватись жителям Закарпаття вже зараз?

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!