1. Новини Закарпаття
  2. >

Долар піде в гору: аналітик озвучив прогноз на наступний тиждень

08.10.2023 22:00 Бізнес ВАЖЛИВО

За курсом валют почали більш ретельно слідкувати після того, як його зробили “гнуким”.

За курсом валют почали більш ретельно слідкувати після того, як його зробили “гнуким”.

Після запровадження НБУ гнучкого курсу минулого тижня суттєвих змін вартості валюти у банках та обмінниках не відбулося. Аналітики зробили свої прогнози щодо того, чи зміниться ситуація на валютному ринку наступного тижня – з 9 жовтня, пише Today.ua.

Так, за словами аналітика компанії "Центр біржових технологій" (ЦБТ) Максима Орищака, НБУ має достатньо резервів, щоб навіть при "керованому гнучкому курсі" зберігати фіксований курс гривні ще довгий час. Експерт очікує, що за подальшої незмінної політики Нацбанку, долар США наступного тижня може коливатися максимум від 38,10 до 38,40 гривень.

На цьому тижні планується кілька досить важливих подій як на внутрішньому ринку, так і на зовнішньому. Дані щодо свіжого звіту по інфляції будуть представлені вже у понеділок, 9 жовтня. Якщо рівень інфляції знизиться, це може спонукати Національний банк України вжити більш рішучих заходів щодо зниження відсоткових ставок.

Також 12 жовтня буде оприлюднено статистику з інфляції в США. Інвестори очікують, що зростання інфляційного тиску, що намітилося в липні і серпні, знову зміниться дезінфляцією. В іншому випадку, очікується продовження нестабільності на борговому ринку США, яка спостерігалася в останні два тижні. Це різко погіршить зовнішню обстановку та підвищить ймовірність подальшого економічного спаду.

За минулий тиждень вартість іноземної валюти в Україні практично не змінилася. Банківський тиждень у п'ятницю закрився курсом долара 37,70-38,20 грн. Офіційний курс НБУ на сьогоднішній день складає 36,62 грн/долар.

Читайте також:

НБУ “страждає”: що це означає і що буде з курсом валют?

В Україні зростає попит на валюту: банки збільшили ввезення в Україну валюти

Актуальна порада: як платити за електроенергію 1,32 гривні за кВт-год замість 2,64

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:Гороскоп на 2 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин