1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

НБУ “страждає”: що це означає і що буде з курсом валют?

155
Бізнес Україна

Національний банк України страждає без спекулянтів, які могли б допомогти "врівноважити" курс валют.

НБУ “страждає”: що це означає і що буде з курсом валют?

Одна із цілей НБУ у стабілізації ринку валют – це відсутність декількох курсів. Тобто погано коли є картковий курс, є курс для купівлі на депозит і є курсу продажу готівки у відділенні й все це в одному банку.

Про це йдеться в Телеграм каналі Hugs.fund.

Для того, щоб забезпечити приведення всіх курсів до одного, НБУ відкриває "заслонки". Спочатку, ще минулого року, регулятор дозволив купувати долар під депозит, щоб люди не йшли купувати кеш.

Нещодавно Нацбанк дозволив купувати безготівковий долар БЕЗ обов'язку розміщення на депозит в межах 50 тис. грн міс. І хоча це дещо зупинило зростання готівкового курсу, але тільки зупинило й все ще залишаються різні курси.

Ось тут НБУ і страждає через дефіцит спекулятивної жилки поміж українців. Схема проста: купуєш безготівкові долари у банку по 37,5, знімає готівку й далі продаєш обмінникам або навіть тим самим банкам по 38.

Результат для спекулянта: 650 грн в межах ліміту в кожному банку, або 16% річних.

Результат для НБУ: тиск на готівковий курс для укріплення гривні.

Звісно спекулянт бере ризики за свій прибуток, як от отримання купюр 1996 року чи планування в якому банку зняти без комісій.

Але схоже, що спекулянтів в Україні поки не досить для завдань НБУ. Принаймні при поточному прибутку.

Рівень 38,5 грн/дол, коли з кожного долару формується прибуток в 1 грн, піддається більшому тиску, його пройти легко не вдалося.

Нагадаємо, раніше ми писали, що банки збільшили ввезення в Україну валюти.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber