1. Новини Закарпаття
  2. >

З 1 липня подорожчає автомобільне паливо: як зміняться цінники на АЗС

02.06.2023 22:48 Бізнес Актуально

Названо нові ціни на бензин та дизель.

Названо нові ціни на бензин та дизель.

Верховна Рада у квітні минулого року скасувала акцизи на автомобільне паливо, щоб запобігти паніці на ринку пального. Це був критичний момент – і ПДВ зменшили до 7%. З другого літнього місяця податки повернуть на рівень 20%, як було до повномасштабного вторгнення російських окупантів.

Директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн прокоментував ситуацію. Він спрогнозував, як зміниться вартість палива.

"За нашими розрахунками, після 1 липня податкова складова для бензину зросте на 11 грн/л. Обкладення дизпалива зросте на 7 грн/л, а зрідженого газу - на 3 грн. Ці додаткові витрати додадуться до тих цін, які складуться на той момент на ринку.Таким чином, вартість бензину ймовірно підніметься до 60 грн/л, а дизеля - до 56 грн/л", - цитує аналітика "Апостроф".

Нагадаємо, що рішення про часткове зниження акцизів ухвалили після успішного подолання дефіциту та налагодження регулярного постачання нафтопродуктів із Європи. З 30 вересня акциз на скраплений газ повернули до попереднього рівня у розмірі 52 євро/т. Акцизи на бензин та дизельне паливо вже також частково були знижені до рівня 100 євро/т для обох видів палива.

Щоб забезпечити надходження до бюджету в Україні, повернулися до обговорення питання про повне оподаткування ринку нафтопродуктів. З цією метою з 1 липня повернуть ПДВ на рівні 20%. Акцизи на бензин збільшать до 213,5 євро/т, а на дизельне паливо – до 139 євро/т. Акциз на скраплений газ міняти не будуть, бо він перебуває на довоєнному рівні.

Таким чином підвищення податкового навантаження вплине на кінцеву ціну на автомобільне пальне.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Уряд планує підвищити ще один комунальний тариф.

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими

Читайте на ГК:Онлайн кредит: швидке рішення в непростій ситуації | Ufin
Читайте на ГК:Скільки може заробляти логопед у Закарпатській області?
Читайте на ГК:Як спонукати школярів вивчати польську мову: сучасні методи, інтерактивні підходи та поради для репетиторів