1. Новини Закарпаття
  2. >

Суми у платіжках зростуть на 30%: Уряд планує підвищити ще один комунальний тариф

24.05.2023 22:39 Бізнес Актуально

Вже влітку українці можуть отримати нові суми у платіжках.

Вже влітку українці можуть отримати нові суми у платіжках.

Тема підвищення тарифів на воду в Україні обговорюється з кінця минулого року. І, швидше за все, українці вже влітку отримають нові суми у платіжках за холодну воду та водовідведення.

Коли саме подорожчає вода – у червні чи липні – рішення поки що остаточно не затверджено. Але відомо, що у великих містах вартість цих послуг може зрости загалом на 30%.

Як повідомляли у Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), зростання тарифів є не лише вимогою законодавства, а й “терміновою необхідністю з економічної та технічної точки зору”. У невеликих населених пунктах вода дорожчає ще з кінця 2022 року – за рішенням місцевої влади, оскільки їм не потрібна згода НКРЕКП.

Також у НКРЕКП зазначили, що фактичне підвищення тарифів для кінцевих споживачів традиційно відрізнятиметься у різних містах. Вартість залежить від кількості споживачів водоканалу (чим більше – тим дешевше); від обсягів споживання та особливостей надання послуг (джерело водопостачання, інфраструктури).

Востаннє тарифи на воду переглядали майже півтора року тому. Останнє підвищення відбулося у грудні 2021 року.

Як тільки з’явиться офіційна інформація щодо підвищення тарифів на воду, ми відразу ж її опублікуємо. Але поки що можна зробити висновок, що з 1 червня ми платитимемо за колишніми розцінками. Хоча за тиждень все може змінитись.

Нагадаємо, раніше ми писали, що виплати вагітним і допомоги на дітей зазнають кардинальних змін.

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими

Читайте на ГК:Соціоніка: що можна дізнатися про себе
Читайте на ГК:Соціоніка для визначення професії
Читайте на ГК:Планування від потреб чи від можливостей