1. Новини Закарпаття
  2. >

Банки знову блокують картки українців: хто в зоні ризику та як уникнути неприємностей

22.05.2023 18:56 Бізнес Актуально

Важливо, що арешт може бути накладений на рахунок будь-якого типу: картковий, депозитний, поточний тощо. Крім того, після арешту одного рахунку людина вже не може відкрити нові рахунки.

Важливо, що арешт може бути накладений на рахунок будь-якого типу: картковий, депозитний, поточний тощо. Крім того, після арешту одного рахунку людина вже не може відкрити нові рахунки.

Українцям знову блокують банківські рахунки навіть за невеликі борги. Повернути доступ до рахунку можна лише після погашення боргу. У зону ризику з травня 2023 року повернулися всі, хто перебуває в ній до 2 березня 2022-го, тобто люди, чия сума боргів не перевищує 100 тис. грн. 

Для більших заборгованостей ніякі послаблення не запроваджувалися, і такі рахунки блокували навіть після початку повномасштабної війни. Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL.

Дрібні борги – це найчастіше неоплачена комуналка. Однак також це можуть бути несплачені штрафи, орендна плата або непогашені споживчі кредити.

Важливо, що арешт може бути накладений на рахунок будь-якого типу: картковий, депозитний, поточний тощо. Крім того, після арешту одного рахунку людина вже не може відкрити нові рахунки – всі вони також блокуються.

У боржників також можуть стягуватись кошти з заарештованих рахунків – безпосередньо в рахунок відплати боргу. Однак, щоб рахунок був заарештований і з нього почали списувати кошти, має відбутися відповідна процедура і обов'язково має бути відкрито виконавче провадження.

Сам собою арешт не означає автоматичного списання коштів, проте процедура не складна. Для цього виконавець звертається до банку з додатковою вимогою про списання суми, що значиться у виконавчому провадженні.

Приватний виконавець розповідає: мало звертають увагу на ще одне важливе нововведення – за новими правилами боржнику залишають на рахунку 13,4 тис. грн. на місяць на поточні витрати. Раніше блокували всю суму на рахунку, а якщо це єдиний рахунок боржника, на який він отримує свою зарплату, його залишали без жодних коштів.

Нагадаємо, "Жіночі вагони": в українських поїздах можуть з'явитися окремі вагони для жінок

Читайте на ГК:Гороскоп на 2 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин