1. Новини Закарпаття
  2. >

"Жіночі вагони": в українських поїздах можуть з'явитися окремі вагони для жінок

22.05.2023 14:09 Суспільство незвичайно

На сайті Кабінету міністрів України зареєстрували петицію про запровадження окремих вагонів для жінок та чоловіків в поїздах "Укрзалізниці".

На сайті Кабінету міністрів України зареєстрували петицію про запровадження окремих вагонів для жінок та чоловіків в поїздах

В Україні можуть з'явитися окремі вагони для чоловіків і жінок в поїздах, які мають тривалі маршрути. Принаймні, цього вимагають автори петиції, що з'явилася на сайті Уряду.

Про те, чому піднялась така тема та в яких країнах вже є подібні вагони - читайте в матеріалі РБК-Україна.

Чому підняли таку тему

Часто пасажири відчувають дискомфорт через представників протилежної статі. Траплялись випадки неприйнятної поведінки такі, як нав'язлива поведінка, умисні дотики до інших пасажирів, навіть спроби зґвалтування.

Згадаймо хоча б випадок з Анастасією Луговою, який трапився влітку 2020 року в поїзді Маріуполь-Київ.

До того ж як жінки, так і чоловіки відчувають потребу змінити одяг, що зробити у присутності представника іншої статі незручно.

На думку авторки петиції, якщо виділять окремі купе для чоловіків та для жінок, то буде психологічно комфортніше та безпечніше.

Що пропонується в петиції

Серед можливих нововведень:

Один окремий вагон для чоловіків і жінок в складі поїзда на маршрутах, які передбачають можливість відпочинку і снуФільтр "стать" при купівлі квитка.

"Просимо виділити принаймні один окремий вагон для жінок і, відповідно, окремий для чоловіків в усіх потягах АТ "Укрзалізниця", які слідують маршрутом довше 6 годин.

У випадку відсутності місць у "змішаних" вагонах реалізувати квитки в окремі вагони для осіб обох статей. Для ідентифікації статі додати фільтр "стать" при купівлі квитка", - говориться в пропозиції.

На момент виходу цієї статті петиція набрала понад 15 тисяч голосів із 25 необхідних. До кінця збору підписів залишилось: 87 днів. Якщо голоси будуть набрані, питання винесуть на розгляд.

В які країнах вже є жіночі та чоловічі купе

Окремі вагони для чоловіків і жінок у поїздах зустрічаються у кількох країнах, хоча така практика стає все менш поширеною і часто викликає дебати з погляду гендерної рівності.

Наприклад, "жіночі вагони" - для захисту жінок від домагань - можна зустріти в поїздах Індії та Індонезії, Казахстані.

Крім того, в метро Мексики, Малайзії, Бразилії, Японії курсують поїзди з вагонами "тільки для жінок та дітей" для забезпечення безпеки жінок, особливо в пікові години, коли поїзди переповнені. У Японії, до речі, у ці вагони дозволено заходити дітям, інвалідам та чоловікам пенсійного віку.

У Єгипті також була практика окремих вагонів для жінок у поїздах метро Каїра, але з 2017 року її було скасовано.

Нагадаємо, РФ знову по енергетиці: українцям знову відключають світло

Читайте на ГК:Одну категорію чоловіків зобов’язали пройти повторний медогляд: деталі
Читайте на ГК:В Україні зменшили мобілізаційний вік: Зеленський підписав закон
Читайте на ГК:Чоловік помер після візиту до ТЦК: подробиці страшної події на Заході України (ФОТО)