1. Новини Закарпаття
  2. >

Напружений прогноз: що буде з курсом валют до кінця тижня

15.05.2023 22:50 Бізнес ВАЖЛИВО

Аналітик прогнозує досить напружену ситуацію на валютному ринку.

Аналітик прогнозує досить напружену ситуацію на валютному ринку.

До кінця робочого тижня (15-19 травня) в Україні очікується досить напружена ситуація на валютному ринку, але без ажіотажу. Курс долара у більшості банків перебуватиме в межах 37,1-38,15 грн., в обмінниках – 37,25-37,95 грн. Такий прогноз озвучив фінансовий експерт Олексій Козирєв на спеціалізованому порталі «Мінфін».

Аналітик також зазначив, що курс готівкового євро в касах банків перебуватиме в межах 40,2-41,9 грн, в обмінниках фінкомпаній – 40,4-41,7 грн.

«Спред по долару в більшості обмінок фінкомпаній і в касах банків цього тижня перебуватиме в межах від 20-25 до 35-40 коп., а євро – в межах від 25-30 коп. до максимум 1 грн. Спред у межах до 1 грн продовжать виставляти лише »жадібні« власники обмінних пунктів, а основна частина торговців валютою триматиме їх у менш радикальних розмірах і зароблятиме у форматі »з обороту«. Ажіотажу з боку населення ні щодо купівлі, ні з продажу готівкової валюти не спостерігатиметься», - зазначив Козирєв.

Що впливатиме на валютний ринок

Дії Нацбанку

Зокрема, це посилення з 11 травня вимог Нацбанку до банків щодо резервування коштів на коррахунку до НБУ. «Зростання нормативу резервування –- це хороша підмога для регулятора підтримки курсу гривні на валютному ринку, але завжди »незручна« подія для банкірів», – наголосив експерт.

Ситуація із «зерновим коридором»

«Принциповим для нашого валютного ринку залишається перспектива і реальне виконання росією зобов'язань щодо подальшого функціонування »зернового коридору«... Якщо шантаж продовжуватиметься і коридор нормально не працюватиме, НБУ доведеться й надалі активно розпродувати золотовалютні резерви для підтримки курсу долара на міжбанку», – пояснив Козирєв.

Період бюджетних розрахунків

«Додатково спрацює також період розрахунків із бюджетом клієнтів, який триватиме до 20 травня. Під час війни, з урахуванням суттєвих втрат нашої економіки, він точно не є зараз вирішальним, але все одно періодично впливає на обсяг операцій та пропозиції валюти на торгах», – додав аналітик.

Також на поведінку всього ресурсного та валютного ринків України цього тижня вплинуть подальше отримання міжнародної допомоги та результати аукціонів Мінфіну щодо розміщення облігацій. У силі залишається і військовий фактор, який впливає на настрої населення.

«І, звичайно, актуальним для нашого міжбанку за курсом євро щодо гривні залишиться вплив поведінки пари євро/долар на зовнішніх ринках. Особливих сюрпризів там не має бути. І, за моїми прогнозами, пара євро/долар у період з 15 по 19 травня перебуватиме в межах коридору від 1,082 до 1,095 долара за євро», – розповів аналітик.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Нацбанк ввів в обіг нову монету

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте на ГК:Україна піде в новий контрнаступ: Володимир Зеленський озвучив важливу інформацію
Читайте на ГК:Строковиків демобілізацію з відстрочкою від нового призову: Рада прийняла важливе рішення
Читайте на ГК:Сирський взявся за "хитрих" військових: одні й ті самі не можуть постійно воювати, поки інші "прикомандировані"