1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Нацбанк ввів в обіг нову монету: українцям показали, як вона виглядає

222
Бізнес Україна

У НБУ показали, як виглядає нова 5-гривнева монета.

Нацбанк ввів в обіг нову монету: українцям показали, як вона виглядає

Національний банк України 26 квітня 2023 року ввів в обіг нову пам'ятну монету номіналом 5 гривень. Вона отримала назву "Чорнобиль. Відродження. Рись євразійська". Символічно, що про її випуск повідомили у день 37-річчя техногенної катастрофи на ЧАЕС.

У НБУ показали, як виглядає нова 5-гривнева монета. На її аверсі зображено малий Державний Герб України, під ним напис "Україна". У центральній частині - символічне "колесо життя", яке символізує відродження природи. Його зображено у вигляді стилізованого міжнародного знака "Радіаційна загроза", оточеного листям, навколо якого силуети тварин, популяції яких розвиваються у 30-кілометровій зоні відчуження.

На реверсі монети на фоні пейзажу зобразили рись, над якою зліва дзеркальний напис: Рись/Євразійська/Eurasian lynx. Угорі — зображення рисі та рисят. Як відомо, ця тварина занесена до Червоної книги України.

Раніше хижаки проживали якраз на території Полісся (у басейні річок Прип'ять та середнього Західного Бугу), але в результаті вилову заради цінного хутра рисі стали рідкістю і навіть перебувають під загрозою зникнення. На території Чорнобильської зони сімейства рисів ще проживають і розмножуються, бо браконьєри туди часто не доїжджають.

Над дизайном монет працювала художниця Фандикова Наталія. Тираж монети — 20 000 екземплярів у сувенірній упаковці та ще 20 000 без упаковки.

У продаж нова монета потрапить уже з 1 травня. Придбати її можна буде в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ. Також монету номіналом 5 копійок можна буде придбати у банках-дистриб'юторах.

Нагадаємо, раніше ми писали, що відомо скільки коштує квартира на Закарпатті.

Читайте Голос Карпат у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber