1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Зелений стрімко дешевшає: що буде з курсом валюти до кінця тижня

112
Бізнес Україна

Американська валюта спочатку стабілізувалась, а потім почала повзти до низу.

Зелений стрімко дешевшає: що буде з курсом валюти до кінця тижня

Долар після тривалого подорожчання стабілізувався, а потім почав падати. Банкір Ганна Золотько спрогнозувала, яким буде курс американської валюти до кінця тижня, пише 24 канал.

Курс долара 14 березня

За даними Мінфіну, курс долара на готівковому ринку сьогодні зріс на 5 копійок у продажу та купівлі – 38,65 грн та 38,20 грн відповідно. Валюта в обмінниках (на чорному ринку) торгується за 38,60 та 38,48 грн. Вона подешевшала у покупці на дві копійки.

Ситуація на готівковому ринку

Директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Ганна Золотько повідомила, що курс долара на готівковому ринку минулого тижня варіювався в межах 38,5 гривні. Цю позначку вважатимуться новим рівноважним рівнем. Банкір зазначила, що це сталося після різкого здешевлення американської валюти напередодні.

За словами аналітика, попит українців на долари почав падати. 9-10 березня денний обсяг купівлі готівкової валюти впав до 50 мільйонів доларів, що на 8-9 мільйонів доларів менше від середнього показника у ці дні з початку 2023 року.

Чому подешевшав долар

Зміцненню гривні сприяло падіння попиту і те, що різниця між кращими цінами купівлі та продажу в один момент звузилася на 5 копійок — до 93 копійок, через курс продажу готівкової валюти.

Банківські клієнти останні чотири дні активно продавали валюту на міжбанківському ринку. Інтервенції НБУ із продажу валюти трохи скоротилися – до 280 мільйонів доларів.

Аналітики наголосили, що валютний ринок перебуває під позитивним впливом підготовки аграріїв до весни. При цьому очікування населення та бізнесу за курсом валюти покращали. Зміцнення готівкової гривні знижує бажання українців купувати валюту, зокрема для розміщення на депозитах.

Що буде з курсом долара до кінця тижня

Золотько вважає, що учасники готівкового ринку цього тижня намагатимуться втримати готівковий курс у нової рівноважної позначки. Проте загальні тенденції ускладнюють це.

"Вартість долара на готівковому ринку продовжуватиме тягтися до курсу продажу американської валюти з розміщенням на тримісячному депозиті. Тому, на мою думку, протягом наступних 7 днів курс коливатиметься в діапазоні 38,2 – 38,9 гривні за долар", - цитує експерта 24 канали.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що українцям почали нараховувати штрафи за несплату податку на нерухомість.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber