1. Новини Закарпаття
  2. >

Податок на нерухомість: українцям почали нараховувати штрафи за несплату

13.03.2023 20:52 Бізнес ВАЖЛИВО

Відомо, які суми штрафів доведеться сплатити за прострочений, або неоплачений податок.

Відомо, які суми штрафів доведеться сплатити за прострочений, або неоплачений податок.

Українці, як і раніше, мають сплачувати податок за "зайві" квадратні метри. У 2023 році з'явилися деякі нововведення, про які потрібно знати, щоб не заплатити штраф. Зокрема, змінилися терміни сплати податку на нерухомість.

Що змінилося для власників нерухомості у 2023 році

Стягнення податку на нерухомість з'явилося кілька років тому і стосується тих українців, які мають квартиру площею більше 60 кв.м, або будинок площею понад 120 квадратів. Починаючи з 2023 року, якщо ви маєте, наприклад у власності квартиру та будинок, то податок потрібно сплачувати лише в тому випадку, якщо їхня сумарна площа перевищує 180 кв.м.

Серед нововведень – оновлена форма декларації. До переліку пунктів додано оновлені адреси та терміни використання пільг, якщо останні є.

Також цього року деякі категорії громадян звільнили від сплати податку нерухомість. Насамперед це люди, житло яких перебуває в окупації. Серед них і ті, чиї квартири та будинки перебувають у зоні бойових дій.

Як і раніше, від сплати податку звільняються співвласники житла. Тобто якщо будинок має двох власників і частка обох менша за 120 м2, тоді податок платити не потрібно.

Коли потрібно сплачувати податок на нерухомість

Податок сплачується за попередній рік не пізніше ніж за 60 днів після отримання квитанції. Саме місцеві органи влади і встановлюють розмір процентної ставки, оскільки сплачені гроші йдуть до місцевих бюджетів. У 2023 році максимальна сума за один квадратний метр не може бути більшою за 97,5 гривні, тобто 1,5% від мінімальної зарплати.

Якщо оплата податку затримується терміном до 30 днів, штраф становитиме 10% від нарахованої суми податку. Якщо ж оплата податку затримується на понад 30 днів, штраф збільшиться до 20%.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що українці накопичили мільярдні борги за електроенергію. Відомо, як каратимуть боржників після війни.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Потрібно знати: з якого віку забирають чоловіків до ЗСУ
Читайте на ГК:Електронний реєстр призовників: у ТЦК пояснили, до яких даних матимуть доступ