1. Новини Закарпаття
  2. >

“Золото” в пляшці: в Україні стрімко дорожчає соняшникова олія

02.03.2023 20:08 Бізнес

Вартість літра вже перевищила психологічну позначку 70 грн. Названо причину підвищення цін на соціально значущий продукт.

Вартість літра вже перевищила психологічну позначку 70 грн. Названо причину підвищення цін на соціально значущий продукт.

За даними "Агро Перспективи", наприкінці січня середня вартість олії зросла до 70,29 грн за літр. При цьому січні ціна була нижчою – 61,05 грн за пляшку аналогічного об'єму. Таким чином, продукт подорожчав на понад 8 грн за короткий проміжок часу, пише Агро Перспектива.

Наприкінці грудня 2022 року олію реалізували за середньою ціною 69,75 грн. Наприкінці 2021-го вартість літра олії була нижчою – 61,43 грн.

Раніше асоціація "Укроліяпром" висловила стурбованість активним вивезенням соняшнику з України. Країна вперше за багато років продала кілька мільйонів тонн соняшнику на зовнішні ринки.

Масовий експорт – один із головних результатів минулого року, який не подобається виробникам олії. Він досяг рекордних 2,754 млн т. У порівнянні з 2021 роком продажі зросли в 35 разів (79 тис. т.). Гендиректор асоціації "Укроліяпром" Степан Капшук повідомив, що основними покупцями стали європейські країни – понад 70% та Туреччина – понад 20%. Болгарія закупила в Україні понад 800 тис. т.

В "Укроліяпром" вважають, що безпрецедентно високий експорт насіння соняшнику може призвести до непередбачуваних негативних наслідків в українській економіці.

Асоціація звернулася до влади. Однак в уряді не вважали за потрібне вводити обмеження торгівлі олійними культурами.

Виробники підкреслюють, що подальше нарощування експорту може призвести до скорочення виробництва соняшникової олії та зупинки олійних підприємств. При цьому заводи навіть після частини виробничих потужностей можуть переробити весь олійний урожай.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні можуть підвищити тарифи на електроенергію для населення відразу вчетверо.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Гороскоп на 4 лютого для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:“Німі” дзвінки від шахраїв: чим небезпечні такі дзвінки та що робити у таких випадках