1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Можуть підвищити відразу вчетверо: що буде з тарифами на електроенергію для населення

292
Бізнес Україна

Якщо тариф підвищать в чотири рази, то кіловат електроенергії вартуватиме близько 6 гривень.

Можуть підвищити відразу вчетверо: що буде з тарифами на електроенергію для населення

В Україні, очевидно, вже незабаром будуть підвищувати тариф на електроенергію для населення. Причому, він може зрости відразу вчетверо. Таким чином, вартість електрики може сягнути близько 6 гривень за кВт-год, пише U-News.

Про можливі варіанти підвищення тарифу на електроенергію розповів радник прем'єр-міністра України Юрій Бойко в інтерв'ю, яке він дав одному з українських ЗМІ.

Отже, на думку Юрія Бойка, влада не може далі зволікати із підвищенням вартості електроенергії для населення. Адже сьогодні побутовий сектор сплачує лише четверту частину від реальної ціни. Через це держава змушена дотувати населення. Ця сума дотації становить вже понад 140 мільярдів гривень на рік.

Водночас, розбита енергосистема нашої країни потребує велетенських грошей на відбудову, яких наразі взяти ніде, крім як із підвищення плати за електрику. Тому, найімовірніше, що тариф на електроенергію для населення підвищать ще до закінчення війни.

Водночас, влада подбає, щоб незаможні сім'ї не постраждали. Їх підтримають субсидіями. Звісно, що на субсидії також потрібні гроші. Але, за підрахунками, субсидія "потягне" на 40 мільярдів гривень за рік. Отже, якщо порівняти зі 140-мільярдною дотацією, то виходить 100- мільярдна сума " у сухому залишку".

На скільки будуть підвищувати тариф на електроенергію?

В уряді розглядають декілька варіантів такого підвищення, каже Бойко. Один із них – миттєве зростання вартості електрики до ринкової ціни, тобто відразу вчетверо. Тоді вартість однієї кВт-год росте з 1,44 до майже 6 грн.

Решта варіантів – це варіації на тему поетапного підвищення тарифу. Ймовірно, оберуть щось із другого варіанту, аби відразу не шокувати громадян, а давати їм поступово звикати до того, що тариф росте.

У будь-якому випадку цей крок буде вимушеним і вкрай непопулярним. Але іншого варіанту немає. І тому українцям слід бути готовими до того, що вже можливо цьогоріч за світло доведеться платити набагато більше.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також: Графік на 27 лютого: відомо, чи вимикатимуть закарпатцям світло 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber