1. Новини Закарпаття
  2. >

Україною гуляють фальшивки: у НБУ розповіли, яких банкнот найбільше

04.01.2023 07:35 Бізнес ВАЖЛИВО

Найчастіше підроблять гривні старого зразка.

Найчастіше підроблять гривні старого зразка.

В Україні серед усіх вилучених з обігу підроблених банкнот гривні у 2022 році переважали банкноти номіналами 200 та 500 гривень старого зразка. При цьому загалом кількість фальшивок знизилася у 3,9 раза.

Про це йдеться у відповіді Національного банку України на запит УНН.

“Як демонструють результати моніторингу стану вилучення з обігу підроблених банкнот гривні, яке здійснює Національний банк, за 11 місяців 2022 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, кількість вилучених підроблених банкнот гривень зменшилась у 3,9 раза, а сума – у 4, 5 разів", – відзначають у відомствах.

Так, на 1 млн справжніх банкнот гривень у обігу за результатами 11 місяців минулого року припадало 2,1 штук підробок (у 2021 році цей показник становив 7,1 штук). У НБУ наголосили, що серед усіх вилучених з обігу підроблених банкнот гривні у 2022 році переважали банкноти номіналами 200 та 500 гривень старого зразка.

“При цьому 90,2% вилучених із обігу підроблених банкнот гривні припадає на банкноти старого зразка. Співвідношення між підробками банкнот гривні старого та нового зразка кожного номіналу залишалося практично незмінним протягом останніх трьох років", – повідомляють у відомстві.

Водночас в основному вилучені з обігу підроблені банкноти гривні друкувалися з використанням принтерів та були розраховані на неуважність громадян та касових працівників торгових закладів.

Читайте також: Піде вгору: яким буде курс долара у перший тиждень січня, - експерт

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Бабуся молилася до останнього щоб була жива: 15-річну зниклу дівчинку виявили мертвою
Читайте на ГК:Метеозалежні українці зможуть видихнути: період сильних магнітних бур наближається до кінця