1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Піде вгору: яким буде курс долара у перший тиждень січня, - експерт

238
Бізнес Україна

Експерт прогнозує, що банки піднімуть на якийсь час курс вище відмітки 41 гривню за долар.

Піде вгору: яким буде курс долара у перший тиждень січня, - експерт

Після вихідних долар в Україні почав зростати. Для початку січня ця тенденція абсолютно нормальна, оскільки традиційно на початку кожного місяця валюта зміцнюється через масову виплату зарплат. Станом на 3 січня, середній курс продажу американської валюти становить 40,90 грн/дол., а покупки – 40,20 грн/дол, пише 24 Канал.

За словами банкіра Ганни Золотько, у перший тиждень року слід очікувати на легке зростання курсу долара. Експерт прогнозує, що банки піднімуть на якийсь час курс вище відмітки 41 грн/долар. Але у другій половині тижня попит на валюту з боку населення має почати знижуватися, що дасть поштовх до зміцнення гривні, переконана експерт.

За даними Мінфіну, 3 січня курс долара в ПриватБанку становить у продажу 40,50 грн/долар, купівлі – 40,00 грн/долар. Ощадбанк підвищив курс продажу до 40,90 грн, курс покупки складає 40,15 грн/долар. Найнижчий курс долара залишається в ОТР Банку та Універсал Банку – 39,25 та 39,40 грн за долар. За найвищим курсом продає долари банк ПУМБ – 41,25 грн/долар. У Райффайзен банку курс продажу долара складає 40,70 грн, покупки – 40,20 грн/долар.

За словами директора департаменту казначейства Акціонерного Товариства "КОМІНБАНК" Германа Марченка, у перші місяці нового року курс американської валюти, ймовірно, утримається на рівні 40-41 гривня за долар.

Експерт зазначив, що у перші місяці року курс може залишитися стабільним за таких умов:

  • НБУ збереже облікову ставку на рівні 25% і не переглядатиме офіційного курсу долара.
  • Україна уникне тривалого блекауту.
  • Рівень інфляції буде керованим та не перевищить 1,5-2% на місяць.

Читайте також: Доведеться заплатити 25 тисяч до бюджету: у 2023 році українці мають сплатити податки за ТЗ

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber