1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Проблеми економіки: глава МВФ попередила, що 2023 рік буде важчим, ніж 2022

86

Крісталіна Георгієва заявила, що у 2023 році третина світу перебуватиме в рецесії.

Проблеми економіки: глава МВФ попередила, що 2023 рік буде важчим, ніж 2022

Глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва попередила, що 2023 рік буде важчим за 2022, адже третина світу перебуватиме у рецесії й США, ЄС та Китай переживатимуть повільне зростання економіки, пише ВВС.

Проблеми світової економіки пов'язані із війною в Україні, зростанням цін, вищими процентними ставками та поширенням Covid-19 у Китаї. Голова МВФ Крісталіна Георгієва заявила:

"Ми очікуємо, що одна третина світової економіки буде в рецесії. Навіть у країнах, які не перебувають у рецесії, сотні мільйонів людей відчуватимуть її наслідки"

У жовтні МВФ знизив свій прогноз глобального економічного зростання у 2023 році через війну в Україні, а також через вищі процентні ставки, оскільки центральні банки в усьому світі намагаються стримати зростання цін. Відтоді Китай скасував свою політику нульового зараження Covid-19 і почав відновлювати економіку, попри те, що коронавірусна інфекція швидко поширюється в країні.

Пані Георгієва попередила, що Китай, друга за величиною економіка світу, зіткнеться з важким початком 2023 року. Вона зазначила:

"Протягом наступних кількох місяців Китаю буде важко, і вплив на китайське зростання буде негативним, вплив на регіон буде негативним, вплив на глобальне зростання буде негативним"

МВФ — міжнародна організація, яка налічує 190 країн-членів. Вони працюють разом, щоб спробувати стабілізувати світову економіку. Однією з ключових ролей МВФ є діяльність як системи раннього економічного попередження.

Як і у Китаї, спад у США також означає, що зменшився попит на продукцію, вироблену в Китаї та інших країнах Азії, включаючи Таїланд і В'єтнам. Вищі відсоткові ставки також роблять запозичення дорожчими, тому з обох цих причин компанії можуть не інвестувати в розширення свого бізнесу.

Відсутність зростання може змусити інвесторів витягувати гроші з економіки й тому країни, особливо бідніші, матимуть менше грошей для оплати важливого імпорту, наприклад продовольства та енергії. У таких економічних спадах валюта може втратити вартість порівняно з валютами більш процвітаючих економік, ускладнюючи проблему.

Вплив вищих процентних ставок на позики також впливає на економіку на державному рівні, особливо на ринках, що розвиваються, яким може бути важко погасити свої борги.

Читайте також: Доходи зміняться: які зарплати отримуватимуть українці у 2023 році 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber