1. Новини Закарпаття
  2. >

Доходи зміняться: які зарплати отримуватимуть українці у 2023 році

02.01.2023 21:21 Бізнес Актуально

У цьому році Мінекономіки передбачає підвищення доходів українців.

У цьому році Мінекономіки передбачає підвищення доходів українців.

Незважаючи на те, що в Україні офіційно не підніматимуть мінімальну зарплату у 2023 році, доходи громадян мають незабаром зрости. Більшість роботодавців готова підвищити своїм співробітникам зарплати від 8 до 30%. У макропрогнозі від Мінекономіки передбачено підвищення середньої зарплати до 18 261 грн, пише 24 Канал.

За оцінкою НБУ, інфляція у 2023 році становитиме приблизно 21%. Саме на стільки українці втратять купівельну спроможність, якщо їм не переглянуть зарплату.

У передноворічному опитуванні Rabota.ua про готовність підвищити працівникам зарплати заявили 60% респондентів. Проте здебільшого підняття планується незначне – на 5 -10%. Лише 3,7% роботодавців в Україні готові підвищити зарплату більш ніж на 20%, щоб якось наздогнати інфляцію.

Експерти з ринку праці зазначили, що зарплати зростатимуть насамперед у приватному секторі, особливо у галузях, критичних для економіки. Водночас у державному секторі зростання доходів громадян буде повільнішим – воно залежатиме від можливостей держбюджету.

На фоні інфляції та подій у світі за рівнем зарплат українці відкотяться до показників 2014 – 2015 років у доларовому еквіваленті. Громадянам слід бути готовими до того, що дохід у 2023 році все ще буде нестабільним. 

За підсумками 2022 року українська економіка скоротиться на 25-30% і приблизно на стільки ж знизиться потреба в робочій силі. При цьому 2023-й має стати роком зростання на ринку праці після обвалу. Роботодавці збираються повернути в Україну своїх співробітників, які віддалено продовжують роботу за кордоном. Також будуть відкриті й нові вакансії у сферах, які під час війни стали особливо затребуваними.

Читайте також: Як повернути гроші з банкомата чи термінала, якщо вимкнули електроенергію: поради від фінустанов

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Гороскоп на 4 лютого для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:“Німі” дзвінки від шахраїв: чим небезпечні такі дзвінки та що робити у таких випадках