1. Новини Закарпаття
  2. >

Антимонопольний комітет пропонує знову контролювати ринок палива: як це відбуватиметься?

01.12.2022 22:42 Бізнес ВАЖЛИВО

АМКУ пропонує повернутися до надавання електронних документів про фактичні залишки палива та обсяги його обігу.

АМКУ пропонує повернутися до надавання електронних документів про фактичні залишки палива та обсяги його обігу.

В Україні держава знову може розпочати контролювати ринок автомобільного палива. З такою ініціативою виступив Антимонопольний комітет України, пише Today.ua.

АМКУ зазначив, що на цей час держава не має правдивої інформації про ситуацію на паливному ринку, і тому вона не може прогнозувати, як складатиметься подальша ситуація. При цьому комерційні організації, знаючи, що держава не контролює ринок, можуть чинити дії, законність яких важко перевірити.

Антимонопольний комітет вважає, що якщо держава знову почне контролювати паливний ринок, то це допоможе запобігти паливній кризі. А повторення весняної паливної кризи не виключається, зокрема через підвищений попит на бензин та дизельне паливо.

Як саме АМКУ пропонує державі контролювати паливний ринок? Наприклад, оператори роздрібного паливного ринку повинні знову надавати електронні документи про фактичні залишки палива та обсяги його обігу.

Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що на тлі збільшення імпорту дизельних і бензинових генераторів не буде дефіциту палива. За його словами, Кабмін повністю контролює ситуацію на паливному ринку.

Читайте також: Експерти пояснили, як вплине “генераторний“ попит на вартість бензину

Читайте на ГК:Цього місяця перед ними відкриються нові можливості: відомо, кому зі знаків Зодіаку пощастить у кар'єрі та фінансах
Читайте на ГК:Метеозалежним українцям буде непереливки: Землю накриє потужна магнітна буря
Читайте на ГК:Мінімальні штрафи сягатимуть від 17 тисяч гривень: порушників мобілізації суворо каратимуть