1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Експерти пояснили, як вплине “генераторний“ попит на вартість бензину

167
Бізнес Україна

У зв’язку з частими відключеннями електроенергії українці почали купувати бензинові генератори для забезпечення осель світлом і не тільки.

Експерти пояснили, як вплине “генераторний“ попит на вартість бензину

Як пише Today.ua, збільшення попиту на бензин в Україні через масову роботу генераторів у довгостроковій перспективі не має тиснути на ціни. Такої думки дотримується директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

Останнім часом в Україні помітно збільшився попит на бензин. Експерти це пояснюють тим, що українці через вимкнення електроенергії почали купувати генератори. Кожен такий генератор витрачає щоденно до 10 літрів палива. Тобто приблизно стільки ж, скільки звичайний легковий автомобіль. Не дивно, що попит на бензин збільшився.

Куюн зазначив, що через підвищення попиту на пальне деякі мережі АЗС збільшили ціни на 0,5-1 грн за літр. Однак він вважає, що в довгостроковій перспективі фактор "генераторного" попиту не повинен тиснути на ціни на бензин. Але все залежатиме від зовнішньої кон'юнктури.

Як відомо, з 5 грудня 2022 року Євросоюз фактично запровадить ембарго на російські нафтопродукти та запровадить обмеження цін на російську нафту, яка транспортується морським шляхом. Як це вплине на ціни - покаже час. Поки що експерти констатують просідання на світових ринках цін на нафту та нафтопродукти.

Читайте також: На Закарпатті графіки відключень електроенергії застосовано у повному обсязі 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber