1. Новини Закарпаття
  2. >

Фундук, горіх, лохина: на Закарпатті закладуть найбільше садів та теплиць за державною грантовою програмою, — Мінагрополітики

29.11.2022 22:12 Бізнес

Загальна сума грантів становить 71,6 мільйона гривень.

Загальна сума грантів становить 71,6 мільйона гривень.

На Закарпатті найбільше садитимуть фундук та волоський горіх, яблуні, а також лохину та чорницю. На Київщині переважає також фундук та волоський горіх, за ним — лохина та чорниця, також є частка із малиною, обліпихою, порічкою та смородиною. На Львівщині фермери-учасники грантової програми садитимуть лише лохину та чорницю.

Як говориться у повідомленні Мінагрополітики, 56 наказів підписано по садах на суму 263,9 млн грн та 6 — по теплицях на 41,9 млн грн.

Загальна площа заявників під закладання садів та теплиць складає 858,20 га. Суми грантів по садах залежно від площі становлять від 140 тис. грн до 10 млн грн на одного отримувача, по теплицях — до 7 млн грн. 15 підприємств уже отримали на свої рахунки 14,5 млн грн.

У трійку лідерів за площею закладання садів та створення теплиць увійшли такі області: Закарпатська із 206,2 тис. га, Київська — 120,5 га та Львівська — 73,5 га. На Закарпатті найбільше садитимуть фундук та волоський горіх, яблуні, а також лохину та чорницю. На Київщині переважає також фундук та волоський горіх, за ним — лохина та чорниця, також є частка із малиною, обліпихою, порічкою та смородиною. На Львівщині фермери-учасники грантової програми садитимуть лише лохину та чорницю.

Загальна сума грантів є найбільшою на Закарпатті — 71,6 млн грн, на другій позиції Дніпропетровщина — 33 млн грн, Київщина із 27,2 млн грн посідає третю позицію відповідно.

«Загалом щодо розподілу культур за площею по всіх регіонах переважають яблуневі сади — 258 тис. га, на другому місці лохина та чорниця — 252,7 тис. га, на третьому — фундук та волоський горіх із 248,2 тис. га», — уточнили у міністерстві. 

Читайте також: Експерти пояснили, як вплине “генераторний“ попит на вартість бензину

Читайте на ГК:Епідемія грипу косить учнівську молодь на Закарпатті: в громадах один за одним зачиняють освітні заклади
Читайте на ГК:Для закарпатців озвучили важливе повідомлення
Читайте на ГК:Видобуток солі на Закарпатті: для збільшення потужностей необхідний ремонт місцевих автошляхів
Читайте на ГК:Людська небайдужість врятувала життя: на Закарпатті волонтери вчасно забили на сполох про зникнення самотнього дідуся (ФОТО)
Читайте на ГК:У Закарпатті триває "полювання" на таксистів: нелегальних перевізників притягатимуть до відповідальності
Читайте на ГК:Використовували спеціальний одяг та прилади нічного бачення: на Закарпатті орудувало злочинне угруповання (ФОТО)
Читайте на ГК:Шлях до травматолога: на Закарпатті пенсіонери опинились "ув'язненими в будинках"
Читайте на ГК:Продумали все до дрібниць і залучилися "підтримкою" правоохоронця: четверо закарпатців постануть перед судом за скоєні злочини
Читайте на ГК:Бігти чи не бігти: чи ремонтують бомбосховища на Закарпатті й за якими адресами їх потрібно шукати?
Читайте на ГК:Важливе оголошення для закарпатців: до 3 лютого треба встигнути подати актуальну інформацію про показники
Читайте на ГК:У Закарпатті незабаром з'явиться один з найкращих та найефективніших реабілітаційних центрів країни (ФОТО)