1. Новини Закарпаття
  2. >

Експерти розповіли чи варто українцям зараз купувати долари

11.11.2022 07:34 Бізнес Актуально

Фінансовий експерт радить купувати державні цінні папери.

Фінансовий експерт радить купувати державні цінні папери.

Українська гривня знецінюється через високу інфляцію, експерти не бачать причин скуповувати долари. Більш вигідним варіантом є вкладення заощаджень в гривневі ОВДП (облігації внутрішньої державної позики України).

Як зазначив у коментарі OBOZREVATEL керівник аналітичного відділу інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій, наразі він не бачить причин для того, щоб скуповувати американську валюту.

"Поки що я не бачу причин для того, щоб купувати долари. Ми бачимо, що гривня знецінюється через високу інфляцію, тобто її купівельна спроможність зменшується. Але те саме відбувається і з доларом. В Сполучених Штатах теж досить немаленька інфляція. Тому, напевно, на сьогодні найкраще все таки вкладати гроші, щоб зберегти свої заощадження, в ОВДП гривневі. Ну а щодо доларів, чесно кажучи, важко сказати, що це є дуже хорошою інвестицією", – пояснив фахівець.

Фінансовий експерт, доктор економічних наук Василь Фурман підкреслив, що наразі є прийнятною дохідність по державним цінним паперам, військовим облігаціям.

"Якщо українець сьогодні має грошові кошти в гривні, сьогодні дохідність по державним цінним паперам, військовим облігаціям в гривні є достатньо прийнятною. Таким чином, кожний українець може внести вклад у перемогу над ворогом, купивши військові облігації", – сказав Фурман.

Раніше Паращій заявив, що офіційний курс долара в Україні до кінця 2022 року, ймовірно, залишиться приблизно на тому ж рівні, на якому перебуває зараз (на 10 листопада – 36,56 грн/$). Проте якщо говорити про готівковий курс, то американська валюта може незначно впасти.

"Якщо говорити про прогноз на кінець року, то офіційний курс із дуже великою ймовірністю залишиться таким, яким є. Якщо йдеться про готівковий курс, то, можливо, долар ще трішки впаде", – сказав фахівець.

Читайте також: Ціни стануть вищими: в Україні запроваджують нові податки

Читайте на ГК:Ядерне питання: в Україні з'явиться завод, який забезпечить безпечне зберігання відпрацьованого ядерного палива
Читайте на ГК:Отримати документи можна буде вдвічі швидше: внесено зміни до процедури видачі та оформлення одного з водійських свідоцтв
Читайте на ГК:Дві вантажівки не поділили дорогу: поліція з'ясовує обставини масштабної ДТП
Читайте на ГК:“Це нічим не краще за те, що роблять російські пропагандисти”: Умєров про деяких політиків, які намагаються розколоти українське суспільство
Читайте на ГК:Заявки приймають до 14 листопада: українкам роблять заманливу пропозицію
Читайте на ГК:Гороскоп на 8 листопада для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Це дуже небезпечний та вразливий месенджер: в РНБО розповіли чи заборонять в Україні Telegram
Читайте на ГК:Зможе зупинити війну в Україні “за 24 години”: Зеленський різко відповів Трампу щодо його ідеї
Читайте на ГК:«У квартирі не живу, а борги ростуть»: українцям дали роз’яснення з приводу нарахувань за електроенергію
Читайте на ГК:Астрологи назвали жінок із найскладнішим характером за знаком Зодіаку
Читайте на ГК:Мобілізації більше не буде: військовий вишкіл пройдуть УСІ, а служити підуть за контрактом