1. Новини Закарпаття
  2. >

Держбюджет-2023: Уряд спрогнозував новий курс долара

04.10.2022 21:07 Бізнес Актуально

У Нацбанку розповіли, який курс “зеленого” заклали у бюджет на наступний рік.

У Нацбанку розповіли, який курс “зеленого” заклали у бюджет на наступний рік.

Уряд заклав у держбюджет на 2023 рік курс гривні на рівні 42 грн за долар. Про це повідомив на брифінгу заступник голови Ради НБУ Василь Фурман. 

Як заявив Василь Фурман, Кабмін розраховує на іноземні запозичення. Однак головним чинником, який впливатиме на курс валют у 2023 році, залишається ситуація на фронті. 

Заступник голови Ради НБУ каже:

"США вже заявили, що щомісяця до кінця війни вони готові нам виділяти 1,5 мільярда доларів. Також є запит до наших європейських партнерів, які обіцяють таку саму суму. Також тривають переговори щодо нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом"

За словами Фурмана, в перші дні повномасштабної війни НБУ перейшов до політики фіксованого курсоутворення. З початку війни і до вересня чистий продаж валюти з резервів склав 14 мільярдів доларів і один мільярд євро. Василь Фурман пояснює:

"Водночас, резерви НБУ скоротилися лише на 3 мільярди євро. Причини тиску на золото-валютному ринку, який ми спостерігаємо – це психологічний чинник, логістичний, бо не було достатньої кількості готівкової валюти".

Читайте також: “Замість газу біомаса та сміття”: "Нафтогаз" зробив важливу заяву

Читайте на ГК:"Не все озброєння вже потрапило на фронт": глава Пентагону оцінив вплив свіжої допомоги Україні
Читайте на ГК:Зеленський видає укази щодо призначення 116 суддів
Читайте на ГК:Вибух на Заході України: чоловік підірвав себе гранатою у всіх на очах (ФОТО)