1. Новини Закарпаття
  2. >

“Замість газу біомаса та сміття”: "Нафтогаз" зробив важливу заяву

02.10.2022 21:31 Бізнес ВАЖЛИВО

До наступного опалювального сезону хочуть повністю відмовитися від використання природного газу.

До наступного опалювального сезону хочуть повністю відмовитися від використання природного газу.

Україна хоче повністю відмовитися від використання природного газу для опалення до наступного опалювального сезону. Замість природного газу, планується перейти на біомасу та сміття.

Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко на брифінгу, передає "Укрінформ".

"Досвід Житомира показує, що в більшості випадків можна до наступного опалювального сезону перейти з природного газу на опалення, наприклад, на біомасу, сміття. Крім того, що ми вивчаємо цей позитивний досвід, ми працюємо з містом Житомир над трьома проєктами, які дозволяють виробляти тепло й електроенергію з біомаси. У даному випадку - це біомаса та RDF", - сказав Вітренко.

За його словами, це економічно та екологічно вигідне рішення.

"Такі проєкти технічно й економічно обґрунтовані та допомагають зробити так, аби у майбутньому вся енергетика була сталою. Ми також маємо самі усвідомлювати, наскільки важливо перейти з природного газу на біомасу, альтернативні джерела, теплові насоси якомога швидше", - пояснив голова правління "Нафтогазу".

У місті хочуть побудувати три ТЕЦ, що будуть працювати на RDF (refuse derived fuel - тверде вторинне паливо, тобто побутове сміття) та трісці. Загальна потужність становитиме 50 мегаватів. Кошти на будівництво залучають від міжнародних партнерів.

Як зазначив Вітренко, за ринкової ціни на газ термін окупності цього будівництва становить лише два-три місяці. Його компанії вигідніше у фінансовому плані наразі допомогти зараз запустити відповідні проєкти, ніж імпортувати газ на цей опалювальний сезон.

"Ми хочемо встановлювати обладнання, яке потім буде працювати багато років на місцевій сировині, а це розвиток місцевого бізнесу і створення робочих місць", - запевнив він.

На цей час Україна готова вже на 90% до цього опалювального сезону. Зокрема, у підземних газосховищах накопичили 13,9 млрд куб. газу. На заході країни збільшують видобуток газу, а на сході працюють над його стабілізацією за допомогою звільнених територій.

Читайте також: «Його вже нічого не зупинить»: банкір прогнозує стрімкий “зліт” долара

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись