1. Новини Закарпаття
  2. >

Зросте до 45 грн: аналітики спрогнозували, яким буде курс долара

14.09.2022 20:09 Бізнес Актуально

Українців попередили про тривалий період високої інфляції.

Українців попередили про тривалий період високої інфляції.

Сьогодні, 14 вересня, курс долара на готівковому ринку у продажу та купівлі впав на 10 копійок. Євро у продажу подешевшав на 5 копійок, а в покупці не змінився. Економісти спрогнозували зростання курсу валюти до 45 грн, пише "Фокус".

Долар подорожчав в обмінниках на копійку, а продаж залишився на колишньому рівні. Євро подешевшав у продажу на 10 копійок, а в покупці – на 30 копійок.

Котирування гривні до долара на готівковому ринку становлять 40,50-41,50 грн. Євро продають по 41,40 грн, а купують по 40,40 грн.

На чорному ринку долар продається по 41,80 грн, а купується по 41,55 грн, а євро – по 41,20 грн і 40,70 грн відповідно.

Експерти вважають, що наступного року економіка України відновлюватиметься повільно, а девальвація гривні продовжиться. Вони вважають, що курс долара зросте до 45 грн. Економісти Групи ICU заявили, що в найближчі роки Україна стикатиметься із численними викликами.

Зростання цін сповільниться на початку 2023 року, але відновлення реального ВВП буде несуттєвим. Наголошено, що українська економіка залишиться залежною від міжнародної фінансової допомоги. Іноземні кредити та гранти будуть потрібні для поповнення резервів НБУ та виправлення дефіциту бюджету.

Аналітики вважають, що долар подорожчає до 45 гривень, а економіці наступного року знадобиться щонайменше 20 мільярдів доларів, щоб продовжувати нормальну роботу. Значну частину зазначеної суми становитиме допомога від МВФ.

Українців попередили про тривалий період високої інфляції.

"Ми прогнозуємо, що споживчі ціни зростуть майже на 30% у 2022 році і потім дуже поступово сповільнюватимуться. Ми прогнозуємо інфляцію на кінець 2023 року на рівні 24%", - цитує фахівців "Фокус".

Економіст Олег Пензін вважає, що курс долара на рівні 40-41 грн зберігатиметься ще місяць-два. Надалі ситуація залежатиме від своєчасності надходження міжнародної допомоги та продажу українського експорту за кордон.

Читайте також: Прогноз банкірів: яким буде курс долара восени?

Читайте на ГК:Одна з країн ЄС готує зміни для українців: що на них чекає
Читайте на ГК:Україну скують нові заморозки: у яких областях буде найхолодніше
Читайте на ГК:Новий закон про мобілізацію: до чого готуватися з 18 травня всім чоловікам