1. Новини Закарпаття
  2. >

Прогноз банкірів: яким буде курс долара восени?

27.08.2022 22:31 Бізнес Актуально

Найближче значуще явище, яке може знову сколихнути курс долара, – це очікуване засідання монетарної ради НБУ.

Найближче значуще явище, яке може знову сколихнути курс долара, – це очікуване засідання монетарної ради НБУ.

Курс долара в Україні восени значно не зміниться. Зараз вартість валюти у готівковому сегменті коливається у вузькому коридорі 40,7-41,0 грн/$.

Як розповіли "Інтерфакс-Україна" банкіри, подолати психологічну позначку 41 грн/$ продавці валюти, всупереч неодноразовим спробам, так і не змогли.

"Схоже, ринок поки не готовий до таких значень. Наразі курс долара у готівковому сегменті коливається у вузькому коридорі 40,7-41,0 грн/$", – зазначила директорка департаменту скарбничий операцій "Юнекс Банку" Ганна Золотько.

За її словами, наприкінці минулого тижня курс долара на готівковому ринку почав відчутно зростати і на початку поточного тижня наблизився до позначки 41 грн/$ насамперед через психологічні чинники, зокрема через численні прогнози щодо посилення обстрілів України з боку Росії, зростання градуса напруженості у суспільстві.

Золотько очікує, що найближчим часом курс долара на готівковому ринку коливатиметься в діапазоні 40,5-41,5 грн/$, а найближчою прогнозованою подією, яка може вплинути на ситуацію на валютному ринку, має стати засідання монетарного комітету НБУ.

Скарбник банку "Кредит Дніпро" Юрій Гріненко зазначає, що через підвищення офіційного безготівкового курсу на 25% та додаткових дій НБУ щодо заспокоєння готівкового ринку зараз готівковий курс відрізняється від безготівкового приблизно на 10%. Але це досить прийнятно та справедливо, враховуючи витрати на ввезення готівки в Україну, пояснює експерт.

"Літні місяці завжди супроводжуються помірним попитом на готівку і восени слід очікувати, що відрив готівкового ринку від безготівкового, ймовірно, змінюватиметься", – зазначив банкір.

Його думку поділяє директор департаменту скарбничий операцій Акорд банку Юрій Єфремов, який також вважає, що курс долара щодо гривні на готівковому ринку повністю відповідає поточній ситуації в країні.

Читайте також: «Їх не приймуть»: відомо, які доларові купюри відмовляються приймати в обмінниках

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись