1. Новини Закарпаття
  2. >

“Зелений” піде вниз: експерт розповів про стабілізацію курсу та які фактори на нього вплинуть

12.09.2022 20:09 Бізнес Актуально

Чи не найбільше на курс впивають перемоги наших захисників.

Чи не найбільше на курс впивають перемоги наших захисників.

В Україні курс долара найближчим часом стабілізується, а надалі може навіть трохи знизитися. На те є кілька причин, пише "Телеграф".

Про те, що може вплинути на зміцнення гривні, розповів економічний експерт Олександр Охріменко.

Перша причина, яка позитивно позначається на гривні – переможний наступ ЗСУ і деокупація багатьох населених пунктів на сході країни. Це, звичайно, надає впевненості у позитивному результаті війни та сприяє зміцненню позицій національної валюти. Крім того, Охріменко вважає, що зміцненню гривні також сприяє наступ на тіньові обмінники, які веде Нацбанк.

"Нацбанк провів аукціон, продавши готівкову валюту за безготівкову... Нацбанк бачить проблему доларового дефіциту — і вирішує її. Упевнений, він продовжить проводити такі аукціони, щоб не було нестачі валюти в банках. Завдання — вибити ґрунт з-під ніг тіньових обмінників", – зазначив експерт.

У валютних спекулянтів, які функціонують на чорному ринку, завжди одна мета – розгойдати ринок. Тоді можна необґрунтовано підняти ціну за валюту та отримувати прибутки. Тому Нацбанк зараз намагається будь-якими способами "вичистити" валютний ринок від таких ділків, щоб послабити їхній вплив на коливання курсу валют.

Завдяки зусиллям Нацбанку курс валют має стабілізуватися. А надалі, з новими перемогами українських військових, він може стати нижчим.

"Ідея — щоби курс в обмінниках був максимально близьким до офіційного. Хоча, звичайно, швидко це зробити неможливо", - підсумував Охріменко.

Хоча зараз на тлі дефіциту готівкових валютних курсів курс долара тільки зростає. Банки все частіше видаються українцям готівкову валюту. І поки що ніякої стабілізації там і не видно.

Читайте також: Прогноз банкірів: яким буде курс долара восени?

Читайте на ГК:Найвірніші партнери: чоловіки з цими іменами не здатні на зраду
Читайте на ГК:Весна обіцяє зростання і нові можливості: фінансовий гороскоп для усіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:"Перегони" на кордоні: на Заході двоє "спринтерів" збиралися потрапити до Румунії (ВІДЕО)