1. Новини Закарпаття
  2. >

“Потрібно бути дуже уважними”: важливе попередження для українців від Нацбанку

10.09.2022 22:34 Бізнес ВАЖЛИВО

Українців попереджають про фальшиві гроші в обігу, та дають пораду, як їх відрізнити.

Українців попереджають про фальшиві гроші в обігу, та дають пораду, як їх відрізнити.

Національний банк заявив про зменшення кількості фальшивих банкнот в Україні на фоні війни. За січень-липень 2022 року з обігу було вилучено вчетверо менше підроблених банкнот гривні, ніж за аналогічний період минулого року. Проте, громадянам все одно потрібно бути дуже уважними та перевіряти гроші, які їм видають банкомати, а також на касах та в інших місцях, пише "Апостроф".

Більшість фальшивих купюр, які вилучили у НБУ, імітували банкноти старого зразка (2006 року випуску) номіналом 500 гривень та 200 гривень (зразка 2007 року випуску). Саме ці гроші найчастіше підробляють шахраї.

Оскільки зараз все більше громадян обирають безготівковий розрахунок, то ймовірність потрапляння фальшивих грошей до їхніх рук зменшується. Банкноти великих номіналів завжди підробляють частіше. Тому ймовірність, що вам дадуть у маршрутці підроблені 20 гривень нижче, ніж ви знімете у банкоматі підроблену готівку 500-гривневими купюрами.

Якщо ви знайшли у себе фальшиві купюри, можете сміливо йти в поліцію. Якщо ж намагатися збути купюру, знаючи, що вона фальшива, за це передбачена кримінальна відповідальність – до 12 років позбавлення волі, звичайно, якщо той, хто прийматиме у вас гроші, встигне помітити, що вони фальшиві.

У НБУ розповіли, як можна швидко самому перевірити справжність гривні на прикладі 200-гривневої банкноти. Спочатку виконайте перевірку на дотик. Папір, з якого виготовлені банкноти, тактильно відрізняється від звичайного паперу, також має бути рельєфність зображення з лицьової сторони.

Якщо подивитися на 200 гривень проти світла, то стає видимим портрет Лесі Українки, а також графічний знак гривні. На захисній стрічці оригінальної купюри видно напис "200 ГРН", а також малий Герб України та підкреслене позначення номіналу "200". При розгляді світ всі елементи цифрового позначення 200 повинні збігатися, доповнюючи один одного.

Читайте також: «Їх не приймуть»: відомо, які доларові купюри відмовляються приймати в обмінниках

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись