1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

«Їх не приймуть»: відомо, які доларові купюри відмовляються приймати в обмінниках

1180
Бізнес Україна

Обмінникам уже заборонили виставляти курс на вулицях чи показувати на рекламному табло.

«Їх не приймуть»: відомо, які доларові купюри відмовляються приймати в обмінниках

В Україні під час війни посилюють правила роботи обмінників. Їм заборонили виставляти актуальні курси валют. Стало відомо, які долари не вдасться продати – їх не приймуть, пише Обозреватель.

З 16 квітня українці можуть купувати долари без обмежень. Конвертація у долар чи євро можлива лише у безготівковій формі. Офіційний курс гривні до долара – 36,5686, його зафіксували 21 липня.

Національний банк проводить жорсткі перевірки всіх обмінників. Є договір, щоб вони утримували ціни валют приблизно на рівні банківських. Але готівковий курс долара не можна утримати, чим користуються перекупники.

В обмінниках можуть не прийняти такі доларові купюри:

  • рвані;
  • старі — сильно зношені;
  • з плямами фарби;
  • з відразу кількома пошкодженнями.

Розмір комісії залежно від ступеня пошкодження чи зношеності банкноти може становити від 5 до 50%. У банках він буде нижчим.

У НБУ зазначили, що отримують численні скарги про те, що банки відмовляються проводити валютно-обмінні операції із пошкодженими та зношеними купюрами.

У банках та обмінниках також не хочуть приймати долари, випущені до 1996 року, після якого в США вийшли купюри з новими захисними елементами та дизайном. Не всі касири відрізняють підроблені гроші від справжніх.

У деяких випадках банки можуть запропонувати надіслати банкноти на обмін в іноземний банк-кореспондент. Така послуга оплачується окремо.

Читайте також: В обмінниках запровадять фіксований курс: долари продаватимуть за новими правилами

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber