1. Новини Закарпаття
  2. >

Держава “закручує гайки”: валютним обмінникам суттєво збільшать податки

29.08.2022 20:09 Бізнес Актуально

Це уже не перше нововведення для обмінників, адже раніше їм заборонили показувати курс на табло та посилили вимоги щодо приміщень де вони розташовані.

Це уже не перше нововведення для обмінників, адже раніше їм заборонили показувати курс на табло та посилили вимоги щодо приміщень де вони розташовані.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроєкт №7655, яким валютним обмінникам можуть суттєво підвищити розмір податкових зобов’язань.

Про це пише "Економічна правда" з посиланням на повідомлення голови комітету Данила Гетманцева.

"З майже 4000 обмінників у мирному 2021 році галузь сплатила аж 7 млн грн податків. Це при тому, що за розрахунками Нацбанку один обмінний пункт заробляє в середньому щонайменше 80000 грн щомісяця доходу", — пояснив мету ухвалення законопроєкту Гетманцев.

У разі, якщо парламент підтримає законопроєкт, що кожен пункт обміну готівкової валюти щомісяця повинен буде сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 3-х мінімальних зарплат, тобто 19,5 тис. грн. Таким чином за рік один пункт обміну повинен буде заплатити до бюджету щонайменше 234 тисячі гривень.

Це не перший крок держави у напрямку "закручування гайок" готівковим обмінним пунктам. 29 липня Національний банк ухвалив рішення заборонити готівковим обмінникам показувати курси валют на табло, а також посилив низку вимог щодо приміщень пунктів, у яких здійснюється обмін валют.

Тоді ж у Нацбанку заявили, що готівкові обмінники, ймовірно, ухиляються від сплати податків, оскільки податкові надходження з цієї галузі неспівмірно малі порівняно з доходами, які вони генеруються.

"Так, сплачений податок на прибуток таких компаній становить всього 0,00185% від обсягу купленої ними валюти або близько 7 млн грн за рік на весь ринок", – заявили в НБУ.

Варто зазначити, що Нацбанк посилив свої вимоги до валютних обмінників після того, як ті почали суттєво підвищувати курси валют: різниця між офіційним курсом НБУ та курсами в обмінниках сягала 4-5 гривень за один долар та продовжувала зростати.

Після цього, на початку серпня, Нацбанк анулював ліцензії на обмін валюти у чотирьох фінансових компаній за порушення вимог валютного законодавства, ще дві компанії — оштрафували.

11 серпня НБУ анулював ліцензію ще одній компанії, яка здійснює готівковий обмін валют.

Читайте також: «Їх не приймуть»: відомо, які доларові купюри відмовляються приймати в обмінниках

Читайте на ГК:Гороскоп на 10-11 лютого для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Вже цього року: війна в Україні завершиться переможним тріумфом та звільненням усіх територій
Читайте на ГК:Розрахунок натурою?: чоловік “вивалив” свій статевий орган на прилавок у магазині