1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

В Україні намагаються обмежити обіг гривні: НБУ зробив заяву з цього приводу

18.06.2022 20:05 Бізнес Актуально

мова йде про тимчасово окуповані території, де ворог намагається припинити обіг української гривні натомість впровадити російські рублі.

мова йде про тимчасово окуповані території, де ворог намагається припинити обіг української гривні натомість впровадити російські рублі.

В Україні намагаються обмежити обіг гривні в окремих регіонах. Йдеться про тимчасово окуповані території. Проте навіть у разі окупації штучне обмеження використання національної валюти є протизаконним. Гривня має там залишатися основною грошовою одиницею. Отже НБУ закликає українські банки продовжувати роботу на територіях, тимчасово окупованих ворогом, пише Today.ua.

Таку позицію Нацбанку України озвучила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

Російська Федерація всіляко намагається витіснити гривню із фінансового простору на тимчасово окупованих територіях. Незважаючи на те, що багато українців, які там проживають, мають заощадження в гривні і досі за свою роботу отримують зарплату в національній валюті, російський центробанк намагається там обмежити обіг гривні.

З цією метою забороняють розрахунки гривнею у торгових мережах, а також змушують мешканців окупованих територій обмінювати гривню на рублі. Це – типова злочинна тактика, яку РФ вже застосовувала на території нашої країни у 2014 році.

Такі дії окупаційної влади повністю суперечать існуючим міжнародним конвенціям, зазначає Катерина Рожкова. Адже, згідно з існуючими нормами, якщо на тимчасово окупованій території забезпечено обіг валюти держави, якій належить ця територія (тобто в даному випадку України), то держава-окупант не має права запроваджувати на цій території свої гроші.

"Спроби запровадити рубль на території України – це злочин, який скоюється сьогодні центральним банком Росії", - наголосила чиновниця НБУ.

Тому, ґрунтуючись на міжнародних нормах, НБУ закликав усі українські банки за можливості продовжувати свою роботу у тимчасово окупованих населених пунктах. Доки вони надаватимуть там фінансові послуги громадянам, там зберігатиметься обіг гривні. Отже, процес відновлення української державності на цих територіях буде набагато простішим.

Головний меседж від НБУ - банки мають створити для людей умови, за яких вони зможуть розраховуватися гривнями та взагалі максимально використовувати національну валюту.

Єдина умова, за якої може бути припинено роботу українських фінустанов на тимчасово окупованій території – це пряма загроза здоров'ю або життю банківських працівників, а також їхніх клієнтів. А поки таких загроз немає, банки повинні тримати стрій, кажуть в НБУ.

Нагадаємо: Через інфляцію в Україні підвищать відсотки за кредитами: як платитимуть українці, які взяли кредит до війни

Читайте на ГК:На Заході України 21-річний хлопець випав з балкона п'ятнадцятого поверху
Читайте на ГК:Шокуюча ДТП: 90-річний чоловік потрапив під колеса автомобіля (ФОТО)
Читайте на ГК:Смертельна ДТП на трасі «Львів-Ужгород»: водій мікроавтобуса помер на місці, восьмеро людей потрапили до лікарні (ФОТО)