1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Через інфляцію в Україні підвищать відсотки за кредитами: як платитимуть українці, які взяли кредит до війни

165
Бізнес Львівські новини

Підвищені відсотки сплачуватимуть майже усі українці, що брали кредити, але для декого зроблять винятки.

Через інфляцію в Україні підвищать відсотки за кредитами: як платитимуть українці, які взяли кредит до війни

Багато банків вже повернули кредитні програми, що існували до війни. При цьому нові позики вже видаватимуться з поправкою на підвищену облікову ставку НБУ. Тобто, відсотки за кредитами стануть вищими. Водночас, деяким клієнтам можуть підвищити кредитні ставки і за тими позиками, які були оформлені ще до війни, пише "UBR".

Чому так може статися, розповіла у коментарі виданню ubr голова ради Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова.

Як відомо, цими днями Нацбанк України підвищив облікову ставку. Причому підвищення одразу склало 15% (25% замість 10, які були раніше). Це дуже істотне підвищення, якого ніхто не очікував. Проте НБУ був змушений піти на такий крок через високий відсоток інфляції в країні, щоби підняти падаючий престиж національної валюти.

Завдяки підвищенню облікової ставки, банки будуть змушені підвищити відсотки за гривневими вкладами, зробивши їх прибутковими. А це, у свою чергу, забезпечить зменшення кількості громадян, які воліють зберігати свої заощадження в доларах, і збільшить лави тих, хто зберігає гроші у гривнях.Проте підвищення процентної ставки за депозитами – це лише одна сторона медалі, оскільки для того, щоб платити вкладникам високі відсотки за депозитами, треба десь узяти гроші на ці відсотки. І це можливо лише за підвищенні кредитних ставок. Таким чином, відсотки за кредитами також зростатимуть. І, на жаль, це може торкнутися не лише нових позик, а й тих кредитів, які громадяни брали ще до війни.

"Якщо кредит було видано з фіксованою ставкою, то піднімати її банк зараз не буде. Проте, якщо була прив'язка до облікової ставки – то цілком можливе збільшення кредитної", - розповіла Олена Коробкова.

Отже, фахівці рекомендують українцям, перш ніж брати кредит, уважно вивчити всі його умови, аби виявити можливі підводні камені. Можливо, ці умови виявляться такими, що ви зважите за доцільніше затягнути пасок та обійтися без позичених грошей.

Нагадаємо: У Нацбанку України пояснили прискорення інфляції

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber