1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

У Нацбанку України пояснили прискорення інфляції

12.06.2022 13:24 Бізнес

Пришвидшення інфляції зумовлювалося як загальносвітовими тенденціями, зокрема високими цінами на енергоресурси, так і внутрішніми чинниками, пов’язаними насамперед із війною.

Пришвидшення інфляції зумовлювалося як загальносвітовими тенденціями, зокрема високими цінами на енергоресурси, так і внутрішніми чинниками, пов’язаними насамперед із війною.

Про це повідомляє НБУ.

Так, зростання цін на непродовольчі товари (7,3% р/р), зокрема товари для дому, електроніку та автомобілі в регуляторі пояснили обмеженою пропозицією цих товарів з огляду на складнощі з їх постачанням та фізичне знищення складів. 

"А також зі збільшенням попиту на них на тлі повернення громадян до своїх місць проживання та необхідності відновлення домівок". 

Підвищення вартості послуг ремонту житла там пояснили частковим відновленням житлового будівництва та потребу відбудовувати помешкання на деокупованих територіях.

Суттєве подорожчання алкогольних напоїв, пояснюється послабленням обмежень на його продаж у різних регіонах України та обмеженою пропозицією. А зростання цін на тютюнові вироби - вищими темпами зростала вартість транспортних послуг на тлі підвищення цін на пальне. 

В НБУ резюмували, що динаміка споживчої інфляції у травні свідчить про подальше посилення цінового тиску, а інфляційні ризики залишаються значними. 

Нагадаємо, Угорські благодійники привезли на Закарпаття допомогу на 14 млн форинтів (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Пенсія в умовах війни: в Україні деяких пенсіонерів можуть позбавити виплат
Читайте на ГК:«Майже місяць російські солдати тримали їх у нелюдських умовах»: українець показав жахіття полону (ФОТО)
Читайте на ГК:«Щоб відбудувати Україну після війни»: запрацювала онлайн-мапа зруйнованих об’єктів України