1. Новини Закарпаття
  2. >

Відмовляємося від співпраці з росіянами: як переорієнтувати бізнес на захід

11.04.2022 14:02 Бізнес

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну підприємці нашої країни почали відмовлятися від ведення бізнесу на території росії. В результаті виникла гостра необхідність переорієнтувати бізнес на західні країни з платоспроможною цільовою аудиторією та великою кількістю потенційних партнерів. Що ж потрібно зробити для відмови від російського спрямування та наближення бізнесу до іноземної аудиторії?

Мовне питання

До 24 лютого більшість сайтів українських компаній були російською мовою, українська версія відходила на другу роль, а іноді взагалі була відсутня. Англомовна була не у всіх.

Після вторгнення росії в Україну все почало змінюватися – підприємці стали наголошувати на тому, що їхній бізнес український, а також почали масово додавати українську версію. Далі необхідно подбати про додавання англомовної версії, щоб користувачі із західних країн могли ознайомитися з вашою діяльністю.

Юридичні питання

Для легальної роботи на заході потрібно буде подбати про правове оформлення своєї діяльності. У юридичної особи є право відкриття філій та представництв в Україні та інших країнах. Подібні одиниці не є окремими юридичними особами й мають різні функції:

  • Філія продовжує виконання функцій материнської компанії (наприклад, якщо йдеться про торгове підприємство, філія реалізовуватиме продукцію у брендованій торговій точці).
  • Представництво займається представленням та захистом інтересів компанії, документообігом.

Таким чином, якщо у вас немає планів відкриття фізичного магазину в іншій країні, буде достатньо представництва, яке підтвердить факт вашої юридичної присутності. У разі надання цифрових послуг у вас є можливість роботи без представництва. В даному випадку послуги для іноземних клієнтів надаються як ФОП третьої групи або ТОВ.

Читайте також: як зареєструвати ФОП для IT-фрілансерів та яку групу вибрати.

Способи пошуку нових партнерів

Багато бізнесів просто не можуть функціонувати без постачальників матеріалів з обладнанням, логістичних майданчиків, маркетингових компаній, дистриб'юторів тощо. Варто знати про існування спеціальних інститутів, які мають на меті об'єднання підприємців різних країн. Як приклад можна навести Enterprise europe network – організацію, яка допомагає знайти партнерів та займається організацією різноманітних подій, які допомагають налагодити контакти.

Платежі за кордоном

Для роботи із закордонними клієнтами необхідне виконання валютного еквайрингу – йдеться про безготівковий розрахунок для покупців в іноземній валюті. У цьому випадку на допомогу приходять міжнародні платіжні системи, такі як Visa, Mastercard, American Express, Swift тощо.

В Україні функціонує кілька платформ для здійснення міжнародних платежів:

  • Fondy.
  • Portmone.
  • LiqPay від ПриватБанку.
  • WayForPay.

Щоб підтримати Україну в непрості часи, на деяких сервісах знижено комісію для громадян нашої країни. Для отримання переказів з-за кордону можна використовувати такі міжнародні сервіси:

PayPal

З недавніх пір PayPal розпочав повноцінну роботу в Україні та прибрав комісію для переказів громадян нашої країни.

Wise

Wise є британським фінансовим сервісом, за допомогою якого можна надсилати кошти до 80 країн світу. Для українців діють вигідніші умови – знижена комісія для переказів у гривнях та збільшені ліміти для переказів у країну.

Payoneer

Payoneer - американська платіжна система, яка дозволяє виводити кошти з облікового запису сервісу на карту будь-якого банку в Україні. Також є можливість оформлення картки платіжної системі та використання її для будь-яких фінансових потреб.

Закордонний маркетинг

Найефективніший спосіб пошуку нових клієнтів – якісна рекламна кампанія. Якщо у вас вже є поштові облікові записи та облікові записи в соціальних мережах, ви можете продовжувати використовувати їх, змінивши лише націлювання налаштувань.

У Google Ads є можливість створення рекламних оголошень для будь-якого місцезнаходження вашої потенційної аудиторії. Можливе налаштування геотаргетингу для зарубіжних країн також у Facebook, Instagram.

Як ви використовуєте локальне доменне ім’я для сайту на кшталт kyiv.ua чи in.ua варто купити домен у міжнародній зоні, наприклад, com чи biz. Це позитивно вплине на сприйняття вашого бізнесу користувачами.

Фріланс біржі

Підприємці, діяльність яких пов'язана з фрілансом, знають про недостатню кількість подібних сервісів в Україні. Freelancehunt та Freelance.ua – це хороші варіанти, але для повного покриття попиту на роботу можна придивитися до закордонних бірж:

  • Upwork.
  • Freelancer.
  • Fiverr.
  • Behance.
  • Constant Content.

Служби доставки

Доставку деяких товарів покупці готові чекати протягом кількох місяців. Йдеться про хенд-мейд, ексклюзивні вироби, живопис і так далі. Підприємці, які продають такі товари, повинні налагодити процес їх доставки до інших країн. В Україні можна скористатися послугами таких компаній:

  • Укрпошта.
  • Нова Пошта.
  • DHL.
  • Fedex.
  • UPS.

Маркетплейси

Закордонні маркетплейси не лише розширюють ваші можливості, але й допомагають знайти платоспроможних клієнтів. У разі успішного розкручування магазину на таких майданчиках можна буде розраховувати на гарантоване збільшення товарообігу. Окремої уваги заслуговують:

  • Amazon.
  • Ebay.
  • Etsy.

Щоб вийти за закордонний ринок, доведеться витратити час, вжити певних зусиль та інвестувати кошти. Проте зараз найбільш вдалий час для цього, коли Україні надають істотну підтримку й ставляться до наших громадян більш поважно, ніж до початку війни

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська