1. Новини Закарпаття
  2. >

«У нас дуже великі запаси газу»: за яких умов Україна зможе повністю відмовитися від газу з Росії, - Економіст (ВІДЕО)

28.12.2021 23:54 Бізнес Думка

Фахівець вважає, що це цілком можливо, адже в Україні великий потенціал і за певних умов наша країна зможе з імпортера перетворитися на експортера власного газу.

Фахівець вважає, що це цілком можливо, адже в Україні великий потенціал і за певних умов наша країна зможе з імпортера перетворитися на експортера власного газу.

Україні необхідно форсувати видобуток власного газу за участю іноземних партнерів. За таких умов за 5-10 років наша країна зможе повністю відмовитися від російського газу.

Ціль, яку можна досягти в більш короткій перспективі, – завантаження газотранспортної системи України власним газом на 20-30%. Таку заяву в ефірі програми The Guest на телеканалі OBOZREVATEL зробив економіст Олександр Савченко

"У нас дуже великі запаси газу. Давайте форсовано збільшувати видобуток газу і запроваджувати енергозбереження. Тоді за 2-3 роки ми реально можемо перетворитися з імпортера газу на експортну країну, яка продає газ", – наголосив він.

У цьому контексті економіст зауважив, що Україна могла б запрошувати розвивати цей бізнес компанії з США чи Німеччини. "Ви хочете нам допомогти? Запрошуємо ваш бізнес, інвестуйте, качайте газ".

"В американців є фантастичні технології. Вони здатні за пів року розгортатися з нуля до видобутку. Німці не такі швидкі, але теж, якщо роблять, то роблять професійно", – сказав Савченко.

Він уточнив, що з юридичного погляду такі підприємства будуть "українськими підприємствами з іноземним капіталом, вони мають тут зареєструватися, сплачувати податки, сплачувати ренту".

На думку економіста, такий підхід принесе величезні позитивні зрушення. Щонайменше, це дозволить завантажити українську ГТС.

"Ми можемо завантажити свою трубу. Не чекати і не молитися: закриють – не закриють… Через 5-10 років можемо сказати Росії: ні, ми у вас газ качати не будемо, у нас свого достатньо", – спрогнозував він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що єдиним власником родовища газу на Закарпатті стане Словацька NAFTA, - ЗМІ

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:"Краще побути вдома": синоптик попередила українців про страшну негоду
Читайте на ГК:Бракує однієї норми: у Раді назвали "мінуси" законопроекту про мобілізацію

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська