1. Новини Закарпаття
  2. >

Роботодавців штрафуватимуть за вказівку статі у вакансіях

26.12.2021 14:51 Бізнес

За порушення з 8 січня передбачено штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

За порушення з 8 січня передбачено штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

В Україні з 8 січня роботодавці будуть оштрафовані за статтею 24 Закону про рекламу, якщо в описі вакансії зазначено бажану стать людини – "тільки чоловіка/жінки". Про це йдеться у відповідних змінах до Закону України.

Зазначається, що заборона на вказівку віку кандидатів, пропозиція роботи лише певної статі (крім специфічної роботи, яка може виконуватись виключно особами певної статі) діє з 1996 року, проте з 2022 року за це почнуть штрафувати у десятикратному розмірі мінімальної зарплати на момент штрафу.

Оскільки мінімальна зарплата зараз становить 6500, роботодавці повинні будуть заплатити 65 тисяч грн штрафу за порушення. Якщо мінімальна заробітна плата зросте, то зростуть і штрафи.

Держпраця складатиме розпорядчий документ про штраф на підставі акта перевірки - за результатами розгляду справи, дослідження матеріалів та наявності підстав для штрафу.

Роботодавець має сплатити штраф до держбюджету за місцем державної реєстрації юридичної особи або ФОП протягом 15 днів від отримання розпорядчого документа Держпраці.

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська